Centra logistyczne Amazona w Polsce oficjalnie otwarte. Jest się z czego cieszyć?

Dwa pierwsze centra logistyczne Amazona w Bielanach Wrocławskich zostały dziś oficjalnie otwarte. Tymczasem w Niemczech pracownicy giganta znów strajkują...
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Centra logistyczne Amazona w Polsce oficjalnie otwarte. Jest się z czego cieszyć?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP, jm

28 paź 2014 15:02


W otwartych zakładach pracuje 2,5 tys. osób, a w okresie świąt tymczasowo zatrudnionych zostanie dodatkowo 3,5 tys. osób.

Jutro, podobnej wielkości trzecie centrum zostanie otwarte w Sadach po Poznaniem. Te trzy centra logistyczne to pierwsze inwestycje Amazona w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jak powiedział podczas otwarcia dyrektor operacyjny na Europę w firmie Amazon Tim Collins, trzy nowe centra w Polsce są najnowocześniejsze ze wszystkich 30, które Amazon posiada na całym świecie.

Czytaj też: Rafał Mróz: Żeby pracować w Amazonie trzeba stronić od alkoholu. Przynajmniej przed pracą

- Każde centrum kosztowało po 100 mln euro, ale dzięki tym inwestycjom pokryliśmy swoją siatką całą Europę. To doskonałe miejsce na obsługę wszystkich części kontynentu - mówił Collins.

Podkreślił, że drugim argumentem do zainwestowania w Polsce była możliwość zatrudnienia pracowników o dużych umiejętnościach.

Jednak czy jest się z czego cieszyć? Dziś pracownicy pięciu niemieckich centrów wysyłkowych firmy znów przerwali pracę. Konflikt z pracodawcą trwa w ich przypadku od ponad roku.

Pracownicy skarżą się na wyznaczanie zbyt krótkich terminów realizacji zadań, skrajną presję na zwiększanie wydajności oraz złe zasady dotyczące organizacji pracy i przysługujących im przerw.

Czytaj też: Amazon przeszukuje pracowników. Ci mają dość. Poszli do sądu

Tymczasem w Polsce na razie strajków nie ma, ale jest wielkie otwarcie i radość z inwestycji. Obecna w Amazonie wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik podkreśliła ogromny rozmach inwestycji oraz tempo prac.

Czytaj też: Pracownicy Amazona znów strajkują. Zbuntowało się prawie 2 tys. osób

- Amazon pokazał swą efektywność. Nikt nie wierzył, że w takim tempie uda się to skutecznie wybudować. To świadczy o dużym potencjale firmy. Gratulujemy - powiedziała wiceminister.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski powiedział, że inwestycja takiego potentata świadczy o tym, że region dobrze się rozwija.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.