PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

CBOS: Polacy w większości zadowoleni z sytuacji w zakładzie pracy

  • Autor: PAP/AT
  • 21 mar 2017 11:52

61 proc. pracowników ocenia sytuację w zakładzie pracy za dobrą, a 11 proc. określa jako złą. Nieco ponad jedna czwarta pracujących uważa, że jest ona przeciętna - wynika z najnowszego badania CBOS.

CBOS: Polacy w większości zadowoleni z sytuacji w zakładzie pracy
61 proc. zatrudnionych ocenia sytuację w zakładzie pracy za dobrą (fot.shutterstock)
REKLAMA

Od lutego 2017 r. niemal nie zmieniły się oceny poziomu życia badanych i ich rodzin. Większość uznaje go za dobry - 55 proc. (o 1 punkt proc. więcej niż w lutym). Jako zły określa swój poziom życia 7 proc. respondentów (spadek o 1 punkt), a 38 proc. (bez zmian) twierdzi, że żyje im się przeciętnie - ani dobrze, ani źle - wynika z badania CBOS.

W porównaniu z poprzednim miesiącem poprawiły się natomiast oceny warunków materialnych gospodarstw domowych. Nadal jednak są one niższe niż na przełomie roku 2016 i 2017. W marcu ponad połowa badanych (53 proc., od lutego wzrost o 5 punktów procentowych) dobrze ocenia warunki materialne swojego gospodarstwa domowego, dwie piąte (40 proc., spadek o 2 punkty) określa swoją sytuację materialną jako przeciętną, a 7 proc. (spadek o 3 punkty) uważa ją za złą - podaje CBOS.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Od lutego nie zmieniły się oceny sytuacji w zakładach pracy. Tak jak poprzednio 61 proc. zatrudnionych uznaje ją za dobrą, a 11 proc. określa jako złą. Nieco ponad jedna czwarta pracujących (26 proc., spadek o 1 punkt procentowy) uważa, że jest ona przeciętna.

- O pozytywnych ocenach można natomiast mówić w odniesieniu do prywatnej sfery życia Polaków. Większość twierdzi, że żyje im się dobrze, dobrze ocenia materialne warunki własnych gospodarstw domowych, a w ciągu najbliższego roku spodziewa się stabilizacji w tym zakresie. Pracujący zawodowo na ogół dobrze oceniają sytuację w swoich zakładach pracy, a w najbliższych dwunastu miesiącach prognozują stabilizację - podkreślono w podsumowaniu sondażu.

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono w dniach 2-9 marca 2017 r. na liczącej 1020 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Cały artykuł czytaj tutaj.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: CBOS: Polacy w większości zadowoleni z sytuacji w zakładzie pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA