×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Cały czas żyjemy w micie, że Polacy za mało pracują. To nieprawda

Chcemy zachęcić do tego, by powstały nowe wskaźniki ESG, które będą mierzyć elastyczność i stabilność zatrudnienia. To jedna z kluczowych barier, która dzisiaj powoduje, że jesteśmy w złej sytuacji demograficznej. Zmiana jest tu absolutnie potrzebna, do tego musi być radykalna i szybka. A powinna polegać na tym, by wyeliminować wszystkie bariery, które powodują, że przedsiębiorcy nie chcą zatrudniać młodych kobiet na czas nieokreślony, czyli w pewnym sensie dawać im stabilność zatrudnienia - podkreśla Barbara Socha, wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Demograficznej.

Cały czas żyjemy w micie, że Polacy za mało pracują. To nieprawda
ESG to coś, co bardzo mocno stymuluje rozwój i świadomość firm (fot. Unsplash/kate.sade)
REKLAMA
  • Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej, była gościem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbył się w Katowicach.
  • Z redakcją PulsHR rozmawiała m.in. o ESG, które jej zdaniem jest skutecznym narzędziem wywierania wpływu i stymulowania na rynku pracy pewnych działań, które są pożądane.
  • Odnosząc się do czasu pracy Polaków, mówi tak: - U nas pomysł skracania czasu pracy nadal jest niepopularny. Cały czas żyjemy w micie, że Polacy za mało pracują. To nieprawda.

ESG, czyli środowisko, społeczna odpowiedzialność i ład korporacyjny. To pozafinansowe kryteria określające na nowo wartość firmy, o których mówi się coraz częściej. Pani zdaniem firmy zdają sobie sprawę z ich znaczenia?

Duże przedsiębiorstwa, które mają obowiązek raportowania, nie mają wyjścia. Muszą się przyglądać tym wskaźnikom. Ale ESG, to coś, co bardzo mocno stymuluje rozwój i świadomość firm. Dzięki ESG wiedzą, gdzie w poszczególnych obszarach znajdują się, na jakim są etapie rozwoju, jak radzą sobie z różnego rodzaju wyzwaniami.

Te obszary, które się pojawiają w ramach wskaźników raportowania niefinansowego, pojawiają się na radarach zarządów. Zarządy interesują się nimi. Poza tym dzięki wskaźnikom ESG mamy możliwość porównywania danych rok do roku. Łatwo zobaczyć, czy w danym obszarze firma idzie do przodu. To skuteczne narzędzie wywierania wpływu i stymulowania na rynku pracy pewnych działań, które są pożądane.

Widzimy w tym obszarze ogromny potencjał do budowania nowych możliwości i narzędzie do tego, by zarządzać rozwojem społecznym, który jest dla Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej podstawowy choćby z perspektywy demograficznej. Mam tu na myśli komponent społeczny, szczególnie w odniesieniu do pracowników.

Zobacz całą rozmowę z Barbarą Sochą, wiceminister rodziny i polityki społecznej.

Ciąg dalszy artykułu pod materiałem wideo

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Cały czas żyjemy w micie, że Polacy za mało pracują. To nieprawda

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zeghar 2022-08-03 21:56:50

    A takiego wała. Każdy kolejny "wskaźnik" z tych tzw. ESG to dorzucanie bezsensownych obowiązków i kosztów firmom. A do tego często napychanie kabzy tym wszystkim firmom konsultingowym, które dziwnym trafem jakoś szybko są w stanie świadczyć usługi oceny czy też wyliczenia tych "wskaźników".

  • Zdeptali Naszą godność osobistą i Narodową,definicja rolnika musi ulec zmianie 2022-05-09 06:29:03

    pulshr-Grzegorz Puda: Unia znalazła 6 mld euro, by pomóc Turcji. My mamy większy problem...Skargi art. 63 Konstytucji, 2022-05-09 06:04:21 Za te wały w obszarach gruntów rolnych wszystkich klas, nawadnia kolejnym gminom statusu miast bez sieci sanitarno kanalizacyjnej, zbrodni doskonałych przeciwko własnemu Narodowi oligarchom PiSdecji należy zamrozić majątki ruchome i nieruchome, następnie po sprzedaży aktywów w tym Prezesa PKN Orlen Obajtka, Prezesa TVP Kurskiego ,Zbigniewa Ziobro, Jacka Sasina, żony Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego,po sprzedaży przekazać pieniądze ludziom oby podnieść stopy życia do norm Unijnych.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA