PARTNER PORTALU partner portalu

Być albo nie być dla firm. Decyzje w rękach najważniejszych menadżerów

- Powstanie cyfrowego bliźniaka produktu oraz globalna komunikacja – to dwa kluczowe elementy charakteryzujące Przemysł 4.0. O procesie, który w Polsce się dzieje, i o firmach, które dostrzegają potrzebę wprowadzania cyfrowych zmian, rozmawiamy z Radosławem Cieślakiem z Autodesku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Być albo nie być dla firm. Decyzje w rękach najważniejszych menadżerów

Deloitte podczas globalnego badania „Millennial Survey 2018” przepytało pokolenie millenialsów o ich zaufanie do biznesu, przywiązanie do pracodawców oraz odbiór zmian, które zachodzą na rynku pracy, w tym o czwartą rewolucję przemysłową. Jak się okazało, generacja Y ma duże oczekiwania związane z tą rewolucją.

W Polsce aż 47 procent millenialsów jest przekonanych, że Przemysł 4.0 zwolni ich z części obowiązków i umożliwi większą kreatywność. Co ważniejsze, taki sam odsetek ankietowanych uważa, że to właśnie po stronie pracodawcy leży największa odpowiedzialność za przygotowanie ich do nadchodzącej zmiany. 

Słowa te potwierdza Radosław Cieślak, Industry Executive Director w Autodesk.

- Decyzja o wprowadzeniu idei czwartej rewolucji przemysłowej to jest decyzja procesowa. Często nie samego właściciela, ale najważniejszego menedżera. Ta decyzja powinna zawsze opierać się na efektach ekonomicznych. Właściciel musi zrozumieć, jakie są te efekty i musi zrozumieć także, że proces liczenia zwrotu z inwestycji polega nie tylko na bilansie, czy poszczególne stanowisko, czy osoba przyniesie ten zwrot. Najważniejsze jest to, w jaki sposób zmiana pracy poszczególnych osób wpłynie na istniejące w danym momencie procesy - tłumaczy.

 

4 rewolucja przemysłowa to proces, który w Polsce się dzieje od wielu lat, choć sporo rzeczy nadal należy się nauczyć.

- Żaden produkt nie powstaje w sposób inny niż cyfrowy. To nie tylko rysowanie kresek na ekranie komputera, ale także tworzenie bazy danych, której odzwierciedleniem jest konkretny widok. Czy ten widok jest trójwymiarowy, czy dwuwymiarowy to nie ma większego znaczenia. To baza jest podstawą komunikacji. Efekt wprowadzonej rewolucji zależeć będzie właśnie od jakości tej komunikacji - mówi Radosław Cieślak.

Zobacz: Tak wygląda Przemysł 4.0 w praktyce. Byliśmy w najnowocześniejszym zakładzie w Europie

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.