×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Budowanie firm na taniej sile roboczej właśnie się skończyło

  • Autor: PAP/PSZ
  • 30 sty 2023 14:52

Budowanie konkurencyjności na taniej i licznej sile roboczej skończyło się - stwierdziła w poniedziałek wiceszefowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Barbara Socha. Jej zdaniem oczekiwania pracowników, by więcej zarabiać, świadczą o tym, że się bogacimy.

Budowanie firm na taniej sile roboczej właśnie się skończyło
Zdaniem wiceszefowej MRiPS Polsce daleko do modelu, w którym kobiety na rynku pracy będą miały możliwości, żeby pracować tak jak mogą i chcą (fot. Shutterstock, Inc.)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Barbara Socha oceniła, że w Polsce niezbędne są inwestycje i zrównoważony rozwój nie tylko w określonych regionach, ale w całej Polsce.
  • Wiceminister zauważyła, że ważna jest edukacja menadżerów w zakresie tego, jak radzić sobie dzisiaj "z zespołami rozproszonymi, elastycznymi, pracującymi z Tajlandii, czy kobietami czy nie tylko kobietami, które chcą pracować na przykład od 9 to 15".
  • O dwustronnej frustracji na rynku pracy, zarówno ze strony pracowników jak i pracodawców, mówił z kolei prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki.

Jak oceniła 30 stycznia podczas konferencji "Przewidzieć jutro - rynek pracy w dobie niepewności" wiceminister w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Barbara Socha, w Polsce niezbędne są inwestycje i zrównoważony rozwój nie tylko w określonych regionach, ale w całej Polsce. Socha podkreśliła, że "budowanie naszej konkurencyjności na tym, że mamy tanią i szeroką, liczną siłę roboczą się skończyło".

"Presja płacowa, te rosnące frustracje (...), że pracownicy oczekują mniej pracować, więcej zarabiać, to też świadczy o pewnym przełomie w Polsce, o tym, że się bogacimy i to jest ogólnie bardzo pozytywne zjawisko" - wskazała wiceminister.

Pracodawcy obecnie często nie rozumieją podejścia młodych pracowników oraz kobiet

O dwustronnej frustracji na rynku pracy, zarówno ze strony pracowników jak i pracodawców, mówił prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki. Ocenił, że "już nie ma takich bezpiecznych miejsc, że pójdę na informatykę, na politechnikę, to mam pewne zatrudnienie do końca życia".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Budowanie firm na taniej sile roboczej właśnie się skończyło

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA