PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Budimex przenosi HR do chmury. To jedno z największych przedsięwzięć w Polsce

 • Katarzyna Domagała-Szymonek
  KDS
 • 26 cze 2019 10:21

Budimex stawia na sztuczną inteligencję w zarządzaniu kapitałem ludzkim. To największy projekt tego typu realizowany w branży budowlanej i jedno z największych wdrożeń rozwiązań chmurowych w Polsce.

Budimex przenosi HR do chmury. To jedno z największych przedsięwzięć w Polsce
(fot. Budimex)
REKLAMA
 • Począwszy od tego roku pracownicy Budimeksu będą mogli skorzystać ze wsparcia systemu informatycznego Oracle HCM Cloud.
 • Jak przekonuje Cezary Mączka, dyrektor pionu zarządzania zasobami ludzkimi w Budimeksie, nowe rozwiązanie nie tylko pozwoli szybciej i lepiej zrekrutować pracownika, ale co ważniejsze, zatrzymać go dłużej w organizacji.
 • To jeden z najbardziej kompleksowych projektów tego typu w branży budowlanej.  

Nowe rozwiązanie będzie uruchamiane modułami w ciągu tego i kolejnego roku. Ma pomóc Grupie Budimex w podejmowaniu kluczowych decyzji biznesowych i zarządzaniu wszystkimi procesami HR za pośrednictwem jednego, scentralizowanego systemu. Mowa tu m.in. o rekrutacji, onboardingu, ocenie okresowej i stawianiu celów, wynagrodzeń, identyfikacji talentów i zarządzaniu sukcesją, a także prognozowaniu zapotrzebowania na pracowników o danej specjalności. Zasugeruje też potrzebne szkolenia i pozwoli na samoobsługę w zakresie administracji personalnej, dostępu do raportów oraz zagregowanych danych. Będzie wspierać na co dzień zarówno pracowników jak i przełożonych zespołów, co ma wpłynąć pozytywnie na ich zaangażowanie.

- Nowe technologie dają dzisiaj menedżerom HR ogromne możliwości związane z dostępem do danych, których wcześniej nie analizowano. Pozwalają szybciej i lepiej zrekrutować pracownika i co ważniejsze, zatrzymać go w organizacji, umożliwiając przy tym obiektywną ocenę jego efektywności. Ma to ogromne znaczenie dla firmy takiej jak nasza, która nie dość, że działa na trudnym rynku inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych, przemysłowych czy energetycznych, to jeszcze bardzo szybko się rozwija i cały czas potrzebuje nowych pracowników – tłumaczy powody wdrożenia systemu, Cezary Mączka, członek zarządu i dyrektor pionu zarządzania zasobami ludzkimi w Budimeksie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ułatwienie dla menedżerów

Budimex liczy także na to, że wdrożenie HCM Cloud jeszcze bardziej wzmocni rolę przełożonych w relacji z ich pracownikami. Dzięki dostępnym online informacjom będą oni mogli podejmować szybkie decyzje i działania dotyczące planowaniu urlopów, awansów, rozwoju pracowników, rekrutacji itp.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Budimex przenosi HR do chmury. To jedno z największych przedsięwzięć w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Rysiek 2019-06-26 22:31:28

  Z zatrzymaniem w organizacji Budimex niestety ma duży problem ...

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA