Brexit, referendum: Rozpoczęło się głosowanie w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

• 23 czerwca w Wielkiej Brytanii rozpoczęło się referendum, w którym obywatele Zjednoczonego Królestwa zdecydują czy ich kraj pozostanie w UE.
• Brytyjczycy mają odpowiedzieć na pytanie: "Czy Wielka Brytania powinna pozostać członkiem UE czy opuścić UE?".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Brexit, referendum: Rozpoczęło się głosowanie w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

23 cze 2016 8:40


Wynik referendum, które jest realizacją obietnicy złożonej przez premiera Davida Camerona w trakcie ubiegłorocznej kampanii przed wyborami parlamentarnymi, będzie decydujący nie tylko dla przyszłości Wielkiej Brytanii, lecz także całej UE - twierdzą zarówno politycy jak i eksperci. Do głosowania uprawnionych jest około 48 mln Brytyjczyków.

Czytaj też: Jakie są korzyści, a jakie zagrożenia Brexitu?

Głosowanie rozpoczęło się o godz. 7 czasu lokalnego i potrwa do godz. 22 (godz. 8-23 w Polsce). Wyborcy mogą głosować w ponad 41 tys. lokali wyborczych; głosy będą następnie liczone w 382 lokalnych ośrodkach, a potem przewożone do 12 centrów regionalnych.

Ogłoszenie ostatecznego wyniku ma nastąpić wcześnie rano w piątek (24 czerwca) w Manchesterze, ale przez całą noc będą ogłaszane wyniki w poszczególnych regionach kraju.

Z opublikowanych w środę (22 czerwca) dwóch sondaży wynika, że małą przewagę mają zwolennicy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

hunter 2016-06-26 19:39:51

nie pozwalamy aktualnie na wyjście anglii z unii !! jakby co to było nam się będziemy i jesteśmy !!