×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Brexit odbije się na brytyjskim przemyśle filmowym. Pytanie tylko jak?

  • Autor: GP
  • 6 lip 2017 14:12

Brexit odbija się na wszystkim, także na pracy aktorów, produkcji telewizyjnej i filmowej. Związek Aktorów na Wyspach alarmuje, że może to kosztować także pracę.

Brexit odbije się na brytyjskim przemyśle filmowym. Pytanie tylko jak?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Szef Irish Equity (związek zawodowy aktorów na Wyspach) podkreśla, że Brexit może ograniczyć możliwości pracy aktorów brytyjskich i europejskich nawet zwykłym wprowadzeniem granicy choćby w Irlandii.

• Reżyser Ken Loach także ocenia, że Brexit źle odbije się na pracy w całym europejskim przemyśle filmowym.

• Z badań zrealizowanych dla Brytyjskiego Instytutu Filmowego, Brexit może pozbawić pracy nawet 14 tysięcy osób w ramach produkcji telewizyjnych i filmowych. Ale... może być odwrotnie.

• Wszystko zależy od tego, na jakich warunkach Brexit dojdzie do skutku.

 

Trwa już niemal niekończąca się wyliczanka dziedzin gospodarki, które stracą na wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Brexit w pierwszych dniach lipca opisywany był w kontekście brytyjskich farm, na których brakuje rąk do pracy. Efektem czego może być nie tylko brak truskawek na londyńskich kortach Wimbledonu.

Kolejne podmioty zaczęły się przyglądać temu, jak na ich branżach odbije się Brexit i dochodziły do niepokojących wniosków. Tak jak przemysł produkcji telewizyjnych.

Czytaj też: Jak Brexit odbija się na rynku pracy?

Pádraig Murray, prezydent Irish Equity (związek zawodowy aktorów na Wyspach) mówił, że nie ma możliwości, by Brexit nie odbił się na pracy angielskojęzycznych aktorów. Jego słowa padły w czasie Kongresu Irlandzkiej Unii Handlowej (ICTU), która także wyrażała konieczność działania, by poprawiać warunki pracy po Brexicie. Unia spotkała się na początku lipca w Belfaście (Irlandia Północna, część Zjednoczonego Królestwa).

- Aktorzy teraz poruszają się bez ograniczeń między północą a południem - mówił Murray, którego słowa potem przytaczał "The Independent". Chodzi o podział między Irlandią Północną i Południową. - Na południu jesteśmy aktorami europejskimi, którzy tylko np. mieszkają w Dublinie. Teraz jest tak samo w Belfaście, gdzie kręci się chyba największa obecnie produkcję telewizyjną jaką jest "Gra o Tron" - to o hitowym serialu produkowanym przez HBO.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Brexit odbije się na brytyjskim przemyśle filmowym. Pytanie tylko jak?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA