×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Brexit, czyli tysiące nowych miejsc pracy

  • Autor: PAP/KDS
  • 31 paź 2017 19:34

Blisko trzy tysiące nowych osób, w tym 300 prawników, w planie kolejne rekrutacje. Taki wpływ na rynek pracy w Wielkiej Brytanii ma Brexit.


Brexit, czyli tysiące nowych miejsc pracy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Podczas wtorkowego (31.10) spotkania minister ds. wyjścia z Unii Europejskiej David Davis przedstawił stan przygotowań do opuszczenia Wspólnoty.

• W komunikacie przekazanym prasie po posiedzeniu rządu podkreślono, że głównym priorytetem pozostaje "porozumienie się w sprawie głębokiego i specjalnego partnerstwa, które jest dobre zarówno dla Wielkiej Brytanii, jak i Unii Europejskiej".

• Jak podało Downing Street, na potrzeby realizacji działań wokół wyjścia z UE, już zatrudniono blisko trzy tysiące nowych osób. Kolejne rekrutacje są w planie. 

 

Jak jednak zaznaczono, oprócz negocjacji w Brukseli prowadzone są intensywne krajowe działania, które obejmują 300 różnych procesów przygotowujących państwowe instytucje na wynik negocjacji i pierwszy dzień poza Unią Europejską.

W ramach zarządzania tymi procesami - dotyczącymi m.in. nowego systemu imigracyjnego, cła - urzędnicy przygotowali terminarze realizacji zadań, takich jak zatrudnienie i przeszkolenie nowych pracowników, zaprojektowanie i stworzenie nowego systemu informatycznego czy wprowadzenie zmian w prawie.

Jednocześnie podkreślono, że na potrzeby realizacji tych zadań zatrudniono blisko trzy tysiące nowych osób, w tym 300 prawników. W kolejnej fazie przygotowań planowane są dalsze rekrutacje, m.in. przyjęcie w ciągu następnego roku 3-5 tysięcy pracowników do urzędu skarbowego i podatkowego (HMRC).

Czytaj więcej: Brexit. Wielka Brytania traci pracowników zagranicznych, w tym Polaków. Winna jest propaganda?

Downing Street zapowiedziało także zwiększenie częstotliwości konsultacji z przedstawicielami biznesu oraz władzami lokalnymi w Walii, Szkocji i Irlandii Północnej.

W poniedziałek (30.10) ministerstwo ds. wyjścia z Unii Europejskiej opublikowało listę 58 branż, dla których przygotowano analizy wpływu opuszczenia Wspólnoty na ich działanie. Jak podkreślono, przypada na nie 88 proc. brytyjskiej gospodarki. Analizy te pozostają niejawne.

We wtorek (31.10) dziennik "Telegraph" napisał, że brytyjski rząd zabiega o zmianę trybu negocjacji ws. wyjścia z Unii Europejskiej. Brytyjczycy chcieliby, aby negocjatorzy nie spotykali się w formacie "przyciągających uwagę konfrontacyjnych rund", ale pracowali ze sobą na stałe, co pozwoliłoby szybciej doprowadzić do kompromisu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Brexit, czyli tysiące nowych miejsc pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA