×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Branży targowej grozi upadłość. Szykują się wielkie zwolnienia

  • Autor: PAP/AT
  • 16 paź 2020 8:22

Co trzecia firma z branży targowej do końca roku zwolni połowę załogi - wynika z badań Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Jej przedstawiciele alarmują, że wprowadzenie czerwonych stref w największych miastach Polski doprowadzi je do upadłości.

Branży targowej grozi upadłość. Szykują się wielkie zwolnienia
Bez wsparcia rządowego branżę targową czeka bankructwo (fot. shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Wskazano, że "wprowadzenie strefy czerwonej w miastach targowych, takich jak Warszawa i Kraków, oznacza odwołanie większości targów zaplanowanych do końca 2020 roku, także w pierwszym kwartale 2021 roku - alarmuje Polska Izba Przemysłu Targowego" - podaje "Gazeta Wyborcza".

"Nasza branża pozostanie w zastoju najdłużej, bo aż 13 miesięcy, bez przychodów i zysków. Bez wsparcia rządowego czeka nas bankructwo" - mówi Beata Kozyra, prezes zarządu PIPT.

Czytaj też: Branża hotelarska pisze do Gowina. Przez COVID-19 zagrożone wiele miejsc pracy

Jak napisano, "te 13 miesięcy to odwołane targi od marca tego roku, a także w przyszłości, bo w wyniku wprowadzenia czerwonych stref trzeba będzie skasować nadchodzące imprezy - i to do końca pierwszego kwartału przyszłego roku (wynika to z przepisów o zamówieniach publicznych, czyli konieczności rozpisania przetargów na nowo, a także szacunków strat, które ponieśliby przedsiębiorcy, jeśli targi by się nie odbyły)".

"Przedsiębiorcy alarmują, że z powodu zapowiadanego przez Ministerstwo Zdrowia objęcia stu powiatów i dużych miast czerwoną strefą powrócą do takiego zastoju jak wiosną, choć w międzyczasie nie zdążyli na nowo rozkręcić interesu. Targi oficjalnie mogły zacząć znowu działać od czerwca, ale zbiegło się to z martwym sezonem w branży targowej, którym jest okres wakacyjny. Dzisiaj, kiedy powinien się rozpocząć właściwy sezon targowy, na czerwonej mapie Polski, czyli w kluczowych miastach do organizacji targów, obowiązuje zakaz organizowania targów" - przypomniano.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Branży targowej grozi upadłość. Szykują się wielkie zwolnienia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA