×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Branża FinTech zdała egzamin z pracy zdalnej

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • Opublikowano: 3 lip 2020 12:46

62 proc. przedsiębiorstw finansowo-technologicznych deklaruje, że wysłało wszystkich swoich pracowników na tzw. home office. Blisko 70 proc. firm z tego tytułu nie poniosło żadnych kosztów.

Branża FinTech zdała egzamin z pracy zdalnej
Firmy nie miały większego problemu z przestawieniem się niemal z dnia na dzień na home office. (fot. josephredfield z Pixabay)
REKLAMA
  • Portal branżowy fintek.pl opublikował wyniki raportu “Polski sektor Fintech w obliczu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2”.
  • Przeanalizował w nim m.in., jak w tym czasie wyglądała kwestia pracy zdalnej pracowników tego sektora. 
  • Okazuje się, że firmy nie miały większego problemu z przestawieniem się niemal z dnia na dzień na home office.

Wprowadzenie w Polsce w marcu stanu epidemii odbiło się mocno na stylu życia zdecydowanej większości mieszkańców kraju. Jedną z kluczowych zmian, jakie zaszły w życiu wielu Polaków było przeniesienie ich miejsca pracy do domu. Badanie BIG Info Monitor wskazuje, że taka sytuacja dotyczy co piątego ankietowanego. Co trzeci z respondentów zadeklarował zaś, że pracował z domu przynajmniej częściowo.

Jak na tle ogółu wypadają fintechy? Dane z raportu “Polski sektor Fintech w obliczu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2” pokazują, że branża technologii finansowych jest mocno innowacyjną. Aż 61,8 proc. przebadanych przedsiębiorstw zadeklarowało, że 100 proc. zatrudnionych przez nie osób przeszło w tryb całkowitej pracy zdalnej. Z kolei trzy czwarte respondentów określających się jako pracownicy sektora fintech zadeklarowało, że pracuje z domu już od początku kwietnia bieżącego roku.

- Nie bez powodu branża fintech jest zaliczana do grona tych najbardziej innowacyjnych. Bardzo duża elastyczność jeśli chodzi o model pracy to jedna z najbardziej charakterystycznych cech dla podmiotów z tego sektora, co jest wysoce atrakcyjne nie tylko dla pracowników, ale jak się w ostatnim czasie okazuje - również dla pracodawców - komentuje Michał Dąbrowski, dyrektor zarządzający Fintek.pl i Klang! Media.

fot. mariimaccarii/Pixabay
fot. mariimaccarii/Pixabay

Nie każdy fintech mógł całkowicie przestawić się na pracę zdalną. Z danych zawartych w raporcie wynika jednak, że było to rozwiązanie stosowane bardzo często. Co najmniej 75 proc. pracowników zatrudnionych w 90 proc. badanych przez nas firm pracowała z domu.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Branża FinTech zdała egzamin z pracy zdalnej
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA