×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Brakuje dobrych pracowników, zwłaszcza w działach zakupów

  • Autor: GP
  • 7 cze 2017 10:32

Zgodnie z danymi zebranymi przez Deloitte, kompetencje w działach zakupów firm są zbyt niskie, a funduszy na szkolenia jest zbyt mało.

Brakuje dobrych pracowników, zwłaszcza w działach zakupów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Za sytuację braku dobrych i kompetentnych pracowników należy winić rosnące wymagania kierownictwa i zbyt małe zasoby finansowe.

• Menedżerowie muszą skupić się na budowaniu modeli zarządzania opartych nie tylko na talentach, ale przede wszystkim na integracji tych talentów z technologiami.

• Inną opcją jest inwestowanie w szkolenia.

Statystyka nie kłamie - aż 60 proc. dyrektorów działu zakupów uważa, że ich zespoły nie mają wystarczających zdolności oraz kompetencji, aby skutecznie realizować założoną strategię przedsiębiorstw.  Niespełna co trzeci dyrektor działu zakupów zapewni swoim pracownikom w tym roku szkolenia.

Dodatkowym problemem, z jakim zmaga się omawiana branża pozostaje cyfryzacja, która jest ogromnym wyzwaniem dla całej gospodarki.

Powyższe wnioski są konkluzją badania firmy doradczej Deloitte zatytułowanej "Growth: the cost and digital imperative. The Deloitte Global Chief Procurement Officer Survey 2017".

Badanie zostało przeprowadzone wśród menedżerów kierujących działem zakupów (CPO) z 480 firm, mających siedzibę w 36 krajach. Łączne obroty tych przedsiębiorstw wynoszą 4,9 biliona dolarów.

- W związku ze zwiększającą się potrzebą cięcia kosztów i oszczędności rola działów zakupów rośnie - przekonuje w komentarzu do badania Jakub Rosiecki, menedżer w dziale konsultingu Deloitte. - Zarządy wymagają od nich coraz większej wydajności, ale przeciążeni obowiązkami i odpowiedzialnością pracownicy nie są w stanie skutecznie rozwiązywać stawianych przed nimi problemów.

 

 

To nie koniec problemów, bo za zwiększeniem wymagań rzadko idą dodatkowe fundusze. Budżety przeznaczone na inwestycje w zasoby ludzkie w działach zakupów nie są imponujące, co sprawia, że menedżerowie mają problem z pozyskaniem najbardziej utalentowanych pracowników.

Raport Deloitte analizuje odsetek przedstawicieli pokolenia millenialsów pracujących w działach zakupów. Okazuje się, że aż w 40 proc. badanych firm stanowili oni nie więcej niż jedną piątą zespołu, a w kolejnych 36 proc. przedsiębiorstw od 21 do 40 proc.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Brakuje dobrych pracowników, zwłaszcza w działach zakupów
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA