PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Braki we własnych zasobach największą przeszkodą w ekspansji zagranicznej firm

Wszystko zaczyna się od mentalności, od poziomu ryzyka, które przedsiębiorcy są w stanie zaakceptować – mówi Andrzej Parafiniuk, prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego zapytany o braki firm w zakresie możliwości dokonania udanej ekspansji zagranicznej i dodaje, że kluczowe są znajomość języków obcych i wiedza o rynkach.

Braki we własnych zasobach największą przeszkodą w ekspansji zagranicznej firm
Udana ekspansja zagraniczna zaczyna się od mentalności, od poziomu ryzyka, które przedsiębiorcy są w stanie zaakceptować – mówi Andrzej Parafiniuk, prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego (Fot. PTWP)
REKLAMA

Największe braki widziałbym we własnych zasobach – znajomości językach, wiedzy o rynkach, na których produkt mógłby znaleźć odpowiednie miejsce. Ta wiedza wymaga nakładów pracy wewnątrz firmy, ale może pozwolić na uniknięcie wielu problemów i niebezpieczeństw, które często czyhają przy wychodzeniu na inne rynki – mówi Andrzej Parafiniuk.Jego zdaniem najprostszą pomocą jest zbadanie potencjału rynków wynikającego ze znajomości branży, wskazanie firmom, jakie rynki mogą być najlepsze dla oferowanych przez nie produktów i usług, a także wskazanie narzędzi, jakie do wejścia na dany rynek są najlepsze.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Braki we własnych zasobach największą przeszkodą w ekspansji zagranicznej firm

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA