×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Brak strategii i zaangażowania menedżerów w szkolenia przeszkodą w rozwoju firm [Raport]

Choć ich znaczenie stale rośnie, wciąż zmagają się z szeregiem wyzwań. 77 proc. badanych ekspertów HR ds. szkoleń uważa, że w ciągu dekady wzrosła jakość działań w tym obszarze. Jednocześnie tylko połowa uważa poziom szkoleń w firmie za wysoki, a większość – że budżety nie są odpowiednio rozlokowane. Z jednej strony spodziewane są wzrosty środków na szkolenia, a z drugiej – naciski na odpowiedzialną politykę budżetową w obliczu spowolnienia gospodarczego.

Brak strategii i zaangażowania menedżerów w szkolenia przeszkodą w rozwoju firm [Raport]
Fot. GoodHabitz

Zdobycie i utrzymanie pracowników o odpowiednim zestawie wiedzy i umiejętności, to prawdopodobnie największe z dzisiejszych wyzwań pracodawców. Zmiany społeczno-gospodarcze, brak pracowników oraz powiększająca luka kompetencyjna, sprawiają, że organizacje coraz częściej angażują się w obszar L&D (learning & development) i inwestują w rozwój kadr. Właśnie dlatego eksperci HR ds. szkoleń to grupa, której znaczenie w biznesie w ostatnich latach zdecydowanie wzrosło. To oni decydują o rozwoju kompetencji milionów pracowników, którzy w najbliższych latach będą kształtować przyszłość polskiego rynku pracy.

Aby lepiej zrozumieć trendy związane z nauką i rozwojem, firma GoodHabitz stworzyła pierwszy raport w Polsce poświęcony bezpośrednio opiniom i prognozom ekspertów HR ds. szkoleń. Badanie Bilans rozwoju zawodowego analizuje aktualny stan inwestycji w rozwój pracowników w polskich firmach, strategie zarządzania talentami, a także budżety i wyzwania z jakimi mierzą się pracownicy HR. Raport wskazuje zestawy najbardziej pożądanych kompetencji przyszłości oraz określa obszary, które wymagają pracy i skupienia ze strony organizacji.

Pewni siebie i rosnącej roli rozwoju kompetencji

Szkolenia i rozwój kompetencji to obszar, który systematycznie zyskuje na znaczeniu. Tego jest pewna zdecydowana większość badanych ekspertów. Według 77% z nich rola specjalistów od szkoleń i rozwoju pracowników wzrosła w ostatnich 5 latach. Co więcej, 71% uważa, że w tym czasie zwiększał się ich realny wpływ na codzienną działalność firm.

-  Wyniki raportu pokazują, że rozwój staje się coraz ważniejszy dla pracowników, choć nie wszystkie organizacje są w stanie podołać tym oczekiwaniom. W mBanku już dawno dostrzegliśmy tę potrzebę. Jesteśmy przekonani, że jest to jednym z tych elementów, które nas wyróżniają i budują przewagę. Jak pokazuje badanie GoodHabitz chęci są olbrzymie, więc trzeba tę szansę wykorzystać. Tym bardziej, że rozwój naszych ludzi to lepsze przygotowanie organizacji na wyzwania przyszłości – mówi Konrad Policewicz, Dyrektor Departamentu Relacji Pracowniczych i Kultury Organizacji w mBank S.A.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Brak strategii i zaangażowania menedżerów w szkolenia przeszkodą w rozwoju firm [Raport]
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA