Bohaterowie HR wybrani

To była pierwsza edycja konkursu Bohaterowie HR zorganizowanego przez Employer Branding Institute. Nagrody rozdano w pięciu kategoriach podczas III edycji Warszawskich Dni Rekrutacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bohaterowie HR wybrani

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

13 lut 2014 13:06


W jury było 14 osób. W gronie oceniających znaleźli m.in. Radosław Chłodowicz, koordynator ds. komunikacji w dziale HR firmy Comarch, Joanna Grzeszkowska, dyrektor biura wizerunku pracodawcy w Citi Handlowy, Anna Muszyńska-Jurków, HR business partner w Microsoft, Anna Kulawik, dyrektor biura komunikacji w Provident Polska, czy też Agnieszka Jankowska, kierownik ds. rekrutacji i budowania wizerunku pracodawcy w Grupie Żywiec. Każdy juror głosował indywidualnie.

W pierwszej kategorii „CEO marzeń" zwyciężył Gregoire Nitot, prezes firmy Sii. Bohaterem HR został za podkreślenie istoty procesu komunikacji i przekazywanie wzorców rozwoju pracowników. Ludzie są dla niego bardzo ważni. W ciągu ośmiu lat zbudował od zera zespół 1600 pracowników. Na czynności związane z HR poświęca więcej niż 30 proc. swojego czasu.

Kto w wyjątkowy sposób zarządzał działem HR? Szefem HR roku został Artur Miernik, dyrektor ds. HR w PKO BP. Jego największą zasługą jest modernizacja struktury HR w tak dużej firmie, jaką jest bank PKO BP.

Czytaj też: Rewolucja technologiczna wymaga nowego personelu

W kategorii „Odkrycie HR roku" nominowane były osoby, które pracują w działach HR nie dłużej niż 5 lat i nie osiągnęły jeszcze stanowiska menedżerskiego. Zwyciężył Marcin Jurków z Funmedia, który stworzył dział rekrutacji oraz wprowadził procedury HR w małej firmie.

Kategoria „Największy sukces HR" była skierowana do zespołów, które mogą pochwalić się świetnymi kampaniami, wdrożeniami, fuzjami, case'ami dotyczącymi wszystkich obszarów ich działalności. Wygrała Grupa PZU za kampanię rekrutacyjną z kurą.

Zobacz: Ta rozmowa kwalifikacyjna stała się hitem. W roli głównej... kura

Jeśli chodzi o kategorię „Najlepszy partner dla HR" to zwycięstwo odniósł Talent Bridge za innowacyjne podejście do selekcji i rekrutacji kandydatów - grę rekrutacyjną na Facebook'a.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Joanna Kucharska 2014-06-12 12:56:31

Jako dyrektor HR w firmie Sii czuję się odpowiedzialna za jego poziom, aczkolwiek trudno mi dyskutować z nieskonkretyzowanymi zarzutami. Bardzo chętnie poznam szczegóły i uzasadnienie, tak krzywdzącej, w moim mniemaniu, opinii. Zapraszam do bezpośredniego kontaktu. Joanna.Kucharska@pl.sii.eu. Pozdrawiam.

Anna K. 2014-02-16 21:51:21

Pan Gregoire Nitot powinien zwrócić uwagę na bardzo niski poziom osób ze swojego HR, z Panią dyrektor J. K. na czele. Miałam "przyjemność" kontaktu z kilkoma HR-owcmi, zwłąszcza z rekrutacji - kompletne nie porozumienie. Aż trudno uwierzyć, że firma, która teoretycznie ma takie dobre opinie, ma tak niski poziom HR.