×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

BMW przegrało z Komisją Europejską w sprawie dotyczącej 800 etatów

  • Autor: GP
  • 13 wrz 2017 13:40

Zapadł wyrok sądu Unii Europejskiej (UE), który przyznał rację Komisji Europejskiej (KE) w sporze o dofinansowanie produkcji samochodów przez BMW. Decyzja na razie zamknęła drogę do powstania nawet 800 etatów w niemieckim koncernie.

BMW przegrało z Komisją Europejską w sprawie dotyczącej 800 etatów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Sąd UE zdecydował, że Komisja Europejska miała rację, ograniczając dofinansowanie produkcji samochodów hybrydowych i elektrycznych BMW w 2014 roku.

• Pierwotnie koncern chciał wesprzeć innowacyjne konstrukcje kwotą 45 milionów euro, która dla władz Unii była zbyt duża.

 

Skończył się proces przed europejskimi sądami między BMW a Komisją Europejską (KE). Sprawa dotyczyła wsparcia finansowego, które BMW planowało przeznaczyć od 2014 r. na produkcję nowych modeli aut elektrycznych i hybrydowych.

BMW liczyło, że uda się wspomagać produkcję wspomnianych modeli kwotą 45 milionów euro. Po zajęciu się sprawą przez KE, ograniczono wsparcie do 17 milionów. Efektem tej decyzji była utrata 800 etatów planowanych przez BMW. Te stanowiska miały obsługiwać zwiększoną dotacją produkcję.

Omawiany wyrok zapadł we wtorek (12 września) w Sądzie Pierwszej Instancji UE.

BMW broniło się wytykając błąd Komisji

W czasie postępowania przed unijnymi sędziami BMW broniło wysokości swojego wsparcia sugerując, że KE sama je źle policzyła.

- Prawnicy i przedstawiciele BMW po decyzji sądu byli zdziwieni i wyrazili ocenę, że koncern został ukarany za próbę inwestowania w innowacje - dodał informujący o sprawie Reuters. - Według prawników BMW, gdyby podjęto próbę dofinansowania produkcji samochodów spalinowych, pomoc nie byłaby dla nikogo problemem.

Prawników BMW teraz czeka analiza uzasadnienia wyroku. Nie można wykluczyć, że strona producenta motoryzacyjnego sięgnie po odwołanie. Jeśli tak się stanie, sprawie przyglądać się będzie już główny skład Trybunału Sprawiedliwości UE, który jest ciałem rozpatrującym odwołania w procedurze przed sądami Unii.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: BMW przegrało z Komisją Europejską w sprawie dotyczącej 800 etatów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA