PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Blisko 1,4 mln zł na nagrody dla ministrów. PO domaga się wyjaśnień

  • Autor: PAP/KDS
  • 12 lut 2018 13:41

"Bulwersujące" i "nielegalne" - tak nagrody dla ministrów, których łączna kwota sięga blisko 1,4 mln zł nazywa Jan Grabiec, poseł PO. Jak dodaje, Platforma domaga się przestawienia uzasadnienia wypłaty. Na te zarzuty odpowiada szef KPRM Michał Dworczyk.

Blisko 1,4 mln zł na nagrody dla ministrów. PO domaga się wyjaśnień
Adobe Stock
REKLAMA
  • W grudniu ubiegłego roku poseł PO Krzysztof Brejza zwrócił się z interpelacją ws. nagród przyznanych członkom Rady Ministrów.
  • W odpowiedzi wiceszef Kancelarii Premiera Paweł Szrot zamieścił tabelę z łącznymi kwotami nagród brutto dla poszczególnych ministrów w 2017 r.
  • Teraz PO domaga się uzasadnienia tak wysokich wypłat, również ministrom, którzy stracili swoje stanowiska podczas rekonstrukcji rządu. 

Z przekazanej posłowi Brejzie informacji wynika, że nagrody otrzymało 21 konstytucyjnych ministrów (od 65 100 zł rocznie do 82 100 zł), 12 ministrów w KPRM (od 36 900 zł rocznie do 59 400 zł) oraz b. premier Beata Szydło (65 100 zł).

Posłowie PO - Jan Grabiec i Mariusz Witczak, odnosząc się do tych danych, zapowiedzieli w poniedziałek (12.02) na konferencji prasowej w Sejmie, złożenie interpelacji, w której będą chcieli uzyskać informację na podstawie jakich kryteriów i na podstawie jakiego uzasadnienia, przyznane zostały nagrody dla członków rządu. Witczak zapowiedział, że Platforma w swojej interpelacji będzie chciała "kopii dokumentów, kopii uzasadnień".

- Istotne dla Polaków jest to, co stało się w poszczególnych resortach ponad zwykłą pracę ministerialną, ponad zwykłe obowiązki ministrów, że tak wysokie, bulwersujące pieniądze zostały politykom PiS wypłacane - mówił Witczak.

Zdaniem Grabca, podwyżki są nieformalne, nielegalne i nie poparte żadnym uzasadnieniem. - Żądamy jawności, żądamy przestawienia uzasadnienia wypłaty tych nagród - mówił rzecznik PO.

Witczak zaznaczył, że szczególnie interesujące są informację o premiach dla byłej premier Beaty Szydło i ministrów, którzy z rządem się pożegnali; w tym kontekście wymienił: b. szefa MON Antoniego Macierewicza, b. ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła i b. szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego. - Rozumiem, że to są osoby, które nie zdołały w tych najniższych pułapach wywiązać się ze swoich obowiązków, a co dopiero mówić tu o nagrodach - ocenił Witczak.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Blisko 1,4 mln zł na nagrody dla ministrów. PO domaga się wyjaśnień

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA