PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Błędne koło. Nie zatrudniają ich, bo mało o nich wiedzą

41 proc. pracodawców uważa, że utrudnieniem w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami jest brak wiedzy na temat postępowania z tą grupą pracowników. 64 proc. jako przeszkodę wskazało brak doświadczenia we współpracy z nimi. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Fundację TAKpełnosprawni w pierwszej połowie 2021 roku.

  • km
  • 4 kwi 2022 10:44
Błędne koło. Nie zatrudniają ich, bo mało o nich wiedzą
2,5 mln, czyli ponad 80 proc. osób z niepełnosprawnościami, nie miało w latach 2018-2020 pracy ani jej nie szukało (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Większość ankietowanych pracodawców twierdzi, że nie widzi różnicy między pracą osób z niepełnosprawnościami i pełnosprawnymi, a część uważa, że osoby z niepełnosprawnościami pracują nawet lepiej - wyjaśnia Agata Robińska.
  • Jak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli, 2,5 mln, czyli ponad 80 proc. osób z niepełnosprawnościami nie miało w latach 2018-2020 pracy ani jej nie szukało.
  • Jednym z najnowszych inicjatyw realizowanych przez Fundację TAKpełnosprawni jest poradnik „Słowa mają moc!”, który zawiera wskazówki, jak pisać i mówić o osobach z niepełnosprawnościami.

- Przeprowadzone przez nas badanie potwierdza, że głównym wyzwaniem jest edukacja społeczna, której potrzebują obie strony. Osoby z niepełnosprawnościami to pracownicy tacy sami jak osoby w pełni sprawne. Większość ankietowanych pracodawców twierdzi, że nie widzi różnicy pomiędzy pracą osób z niepełnosprawnościami i pełnosprawnymi, a część uważa, że osoby z niepełnosprawnościami pracują nawet lepiej - wyjaśnia Agata Robińska, prezes zarządu w Fundacji TAKpełnosprawni.

Zobacz: Chcieliby, ale się boją. To blokuje pracodawców przed zatrudnieniem niepełnosprawnych

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Fundacja z firmą Job Impulse postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom pracodawców wprowadzając ofertę warsztatów, szkoleń oraz innych inicjatyw mających na celu tworzenie różnorodnych miejsc pracy.

- Od lat z sukcesem zatrudniamy osoby z niepełnosprawnościami we własnych strukturach. Wiemy, jak to robić skutecznie, mówimy językiem biznesu i chętnie dzielimy się naszymi doświadczeniami dotyczącymi tego, jak budować i zarządzać różnorodnym zespołem w sposób odpowiedzialny i kompleksowy – wyjaśnia prezes Job Impuls Łukasz Koszczoł.

Przeczytaj: Skomplikowane przepisy i strach pracodawców. Efekt? Niewykorzystany potencjał

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Błędne koło. Nie zatrudniają ich, bo mało o nich wiedzą

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • zbyszko 2022-05-09 16:47:02

    Przydałby się taki bat na firmę Milmex z Sosnowca, ponieważ jej pracownicy od 9 lat nie otrzymują wynagrodzeń. Wszyscy są niepełnosprawni i od tylu lat pracujemy za darmo.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA