PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Biznes wspiera Wituckiego. Zebrano setki poręczeń osobistych

  • KDS
  • 14 paź 2022 15:30

Szefowie organizacji zrzeszających pracodawców czy działających w Radzie Dialogu Społecznego we wspólnych oświadczeniach skrytykowali sposób zatrzymania Macieja Wituckiego. Podczas 11. Europejskiego Forum Nowych Idei wśród uczestników wydarzenia zbierane były również poręczenia dla Macieja Wituckiego, zatrzymanego szefa Konfederacji Lewiatan, która była organizatorem EFNI.

Biznes wspiera Wituckiego. Zebrano setki poręczeń osobistych
EFNI rozpoczęło się 12 października, w dzień zatrzymania Macieja Wituckiego (fot. Twitter/Konfederacja Lewiatan)
REKLAMA

Maciej Witucki uchodzi za jednego z najbardziej doświadczonych polskich menedżerów. Stał na czele m.in. Lukas Banku, Telekomunikacji Polskiej, Work Service. W czerwcu 2019 został wybrany na funkcję prezydenta Konfederacji Lewiatan, zastąpił na tym stanowisku Henrykę Bochniarz. 

W połowie października został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA. Przedstawiono mu (jak i pozostałym zatrzymanym) zarzuty dotyczące oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości, działania na szkodę pracowników i prania brudnych pieniędzy.

Jak dodał prok. Marcin Lorenc, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, która prowadzi śledztwo ws. wielomilionowych wyłudzeń z PFRON i ZUS, ustalono, że działanie na szkodę pracowników dotyczy 22 tys. osób.

Zatrzymanie w dzień inauguracji EFNI

Zatrzymanie Wituckiego zbiegło się z dniem inauguracji Europejskiego Forum Nowych Idei, którego głównym organizatorem jest właśnie Konfederacja Lewiatan. Informacja o wydarzeniu oraz sposób zatrzymania Wituckiego wśród uczestników wzbudził spore oburzenie. Pisaliśmy o tym TUTAJ 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Biznes wspiera Wituckiego. Zebrano setki poręczeń osobistych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Miś 2022-10-14 15:48:58

    Witucki wykazał się naiwnością zadając się z krętaczem Misiakiem. Witucki dobrze wiedział co robił Misiak na pograniczu prawa z krzywdą dla tysięcy ludzi w tym niepełnosprawnych i budżetu państwa... i wszystko na temat. A gdzie u Lewiatana jest coś takiego jak ETYKA ?!

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA