PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Biznes w dobie pandemii. Kiedy trzeba działać nieprzerwanie

Pandemia koronawirusa na dobre zmieniła biznes. Firmy i instytucje z dnia na dzień zostały zmuszone do wdrożenia zasad bezpieczeństwa i reorganizacji systemu pracy. O swoich doświadczeniach opowiedzieli eksperci podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach - w dyskusji "Biznes w czasach pandemii".

Biznes w dobie pandemii. Kiedy trzeba działać nieprzerwanie
Dyskusja "Biznes w czasach pandemii", która odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. (Fot. PTWP)
REKLAMA
  • Pracownicy szpitali i laboratoriów są na pierwszej linii frontu podczas pandemii - pracodawcy szczególnie dbają o ich bezpieczeństwo.
  • Sektor nowoczesnych usług biznesowych to obszar, z którym koronawirus obszedł się dość łagodnie.
  • Urzędy – podobnie jak biznes – nie spodziewały się i nie były przygotowane na sytuację wywołaną przez koronawirusa.

Szpital to spore miejsce pracy. Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zatrudnia 2,5 tys. pracowników, którzy zajmują się 200 tys. pacjentów rocznie. Jak podkreśla dyrektor szpitala Klaudia Rogowska, od samego początku celem było zapewnienie ciągłości działania.

– Nie mogliśmy, jak inne firmy, zatrzymać się i przełożyć pomocy. Musieliśmy zatem zadbać o kilka elementów. Jednym z nich jest dbałość o środki ochrony indywidualnej. Nasi pracownicy mają codziennie kontakt bezpośredni z pacjentami – mówi Rogowska. – W szpitalach procedury muszą być przestrzegane, jak w wojsku. Nie można sobie pozwolić na żadne uchylenia. I choć ze środkami ochrony indywidualnej mamy do czynienia na co dzień, to jednak prowadzimy szkolenia w tym zakresie. Wirusy i bakterie to nasza codzienność.

Klaudia Rogowska, dyrektor Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (fot. PTWP)
Klaudia Rogowska, dyrektor Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (fot. PTWP)

W Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach podczas pandemii została zmieniona organizacja pracy. Wprowadzono rozwiązania infrastrukturalne, np. namioty, a później kontenery przed budynkiem. Dzięki temu do szpitala nie zostały wpuszczone osoby po kontakcie z chorym czy z objawami koronawirusa.

– Zmianom organizacyjnym towarzyszyły zmiany organizacji pracy. Musieliśmy podzielić zespół i tak rozplanować pracę, aby żadna komórka nie była zagrożona. Szpital nie może funkcjonować, przykładowo, bez laboratorium czy banku krwi – tłumaczy Rogowska.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Biznes w dobie pandemii. Kiedy trzeba działać nieprzerwanie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA