PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Biznes coraz mniej zachwycony pracą zdalną. „Koniec miesiąca miodowego”

Nasze badania pokazują, że po pierwszych miesiącach absolutnego przekonania i zachwytów przedsiębiorców nad pracą zdalną ten „miesiąc miodowy” minął i wszyscy zakładamy pracę hybrydową - podkreśliła Katarzyna Lorenc, ekspertka BCC ds. rynku pracy oraz zarządzania i efektywności pracy.

Biznes coraz mniej zachwycony pracą zdalną. „Koniec miesiąca miodowego”
Obserwowane przez BCC negatywne zjawiska związane z pracą zdalną to również m.in. słabsza integralność zespołu.
REKLAMA

O pracy zdalnej Lorenc mówiła we wtorek podczas panelu „Back to work - elastyczna powierzchnia w każdym biurowcu - fakt czy mit?”, który odbył się w ramach X edycji Property Forum w Warszawie.

Jak podała Lorenc, z badań BCC wynika, że obecnie ok. 1/5 pracowników nie chce wracać do biur. Jako powód podają przede wszystkim lęk o życie i zdrowie, a także obawy związane z łączeniem opieki nad dziećmi i pracą.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jednocześnie spora część pracowników czuje potrzebę pracy w biurze, gdyż brakuje im relacji społecznych, a także czują się „odklejeni od organizacji”. Ponadto wskazują oni na słabszy przepływ informacji w firmach pozbawionych bezpośredniej komunikacji.

Katarzyna Lorenc, ekspertka BCC ds. rynku pracy oraz zarządzania i efektywności pracy. Fot. PTWP
Katarzyna Lorenc, ekspertka BCC ds. rynku pracy oraz zarządzania i efektywności pracy. Fot. PTWP

Praca zdalna to jednak również duże wyzwanie dla kadry zarządzającej. Tu BCC wyliczyło, bazując na badaniach przeprowadzonych na przełomie czerwca i lipca, że połowa menedżerów nie potrafi zarządzać pracą zdalną i nadzorować jej efektywności i jakości.

Obserwowane przez BCC negatywne zjawiska związane z pracą zdalną to również m.in. słabsza integralność zespołu, a także niższa kreatywność w warunkach współpracy „na łączach”.

Dlatego też przedsiębiorcy będą zmierzać do modelu hybrydowego, w którym praca będzie dzielona pomiędzy opcję zdalną a biurową.

Pod znakiem zapytania pozostaje to, w jakich proporcjach powinien być ustalony ten podział, a także jak praca zdalna zostanie opatrzona przepisami w Kodeksie Pracy.

Property Forum jest największym wydarzeniem o rynku nieruchomości w Polsce. Jego organizatorem jest Grupa PTWP - wydawca m.in. PropertyNews.pl, PropertyDesign.pl oraz WNP.PL, a także organizator takich wydarzeń jak Europejski Kongres Gospodarczy czy 4 Design Days.

Więcej informacji z Forum szukaj na stronie PropertyNews.pl.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Biznes coraz mniej zachwycony pracą zdalną. „Koniec miesiąca miodowego”

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA