PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Biurowy paradoks. Mamy czas i jednocześnie go nie mamy

  • km
  • 25 maj 2022 20:00

Ostatnie dwa lata sporej części pracowników udowodniły, że nie do końca potrafią efektywnie zarządzać swoim czasem. Problemem jest nie tylko sprawne wykonywanie obowiązków zawodowych czy równowaga pomiędzy tym, co prywatne a zawodowe. Pracownicy mają problem z połączeniem wykonywania zawodowych obowiązków i zdobywania nowych kompetencji.

Biurowy paradoks. Mamy czas i jednocześnie go nie mamy
Czas jest określany jako jeden z najbardziej deficytowych obecnie zasobów (fot. Firmbee.com/Unsplash)
REKLAMA
  • W okresie pandemii 14 proc. zatrudnionych zdało sobie sprawę, że nie potrafi efektywnie zarządzać swoim czasem pracy.
  • Pracownicy są coraz bardziej świadomi znaczenia podnoszenia własnych kwalifikacji.
  • Zgodnie z deklaracjami najczęściej na drodze pracowników do uczestniczenia w różnego rodzaju formach rozwojowych stają natłok bieżących zadań w pracy (27 proc.), inne ważne obowiązki (18 proc.) i nieodpowiednie godziny szkoleń (15 proc.).

Zmiany, jakie wprowadziła pandemia sprawiły, że dziś znaczna część organizacji stawia na funkcjonowanie w modelu hybrydowym. Tydzień pracy łączący pracę biurową z pracą zdalną zmienił dotychczasowy rozkład dnia i proporcje energii przeznaczane na pracę oraz pozostałe aktywności życiowe pracowników.

Jak wynika z badania „Kompetencje miękkie i potrzeba ich rozwoju – jak uczą się obecnie pracownicy?”, w okresie pandemii 14 proc. zatrudnionych zdało sobie sprawę, że nie potrafi efektywnie zarządzać swoim czasem pracy. Jak zauważają autorzy badania, okazuje się, że spora część pracowników „doświadcza paradoksu posiadania dużej ilość czasu i jednocześnie jego braku, szczególnie by móc się rozwijać”.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Szkolenia to marnowanie czasu?

Z badania „Kompetencje miękkie i potrzeba ich rozwoju – jak uczą się obecnie pracownicy?” wynika, że choć pracownicy są coraz bardziej świadomi znaczenia podnoszenia własnych kwalifikacji, to 16 proc. zatrudnionych kobiet, 15 proc. mężczyzn i 17 proc. osób określających swoją płeć jako "inna" uważa, że szkolenia to marnowanie czasu.

Problemem jednak nie jest tu brak chęci do nauki i zdobywania nowych kompetencji, ale czas, jako jeden z najbardziej deficytowych obecnie zasobów.

Zgodnie z deklaracjami najczęściej na drodze pracowników do uczestniczenia w różnego rodzaju formach rozwojowych stają natłok bieżących zadań w pracy (27 proc.), inne ważne obowiązki (18 proc.) i nieodpowiednie godziny szkoleń (15 proc.).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Biurowy paradoks. Mamy czas i jednocześnie go nie mamy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA