Biuro nie jest potrzebne do bycia efektywnym?

Coraz więcej firm wprowadza elastyczny czas pracy. Na znaczeniu traci też biuro. Trzech na pięciu pracowników deklaruje, że nie jest ono potrzebne do bycia produktywnym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Biuro nie jest potrzebne do bycia efektywnym?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

13 mar 2015 9:55


Rosnące oczekiwania klientów, ale i samych pracowników wobec obecnych standardów pracy, sprawiają, że pracodawcy coraz częściej stają przed koniecznością dostosowania warunków zatrudnienia do ściśle określonych potrzeb.

Jedną z przyczyn jest stopniowe zacieranie się granicy między czasem służbowym a prywatnym. Wiele osób rezygnuje tym samym ze sztywnych godzin pracy między 9 a 17. Jak pokazują badania Cisco, dwie trzecie pracowników oczekuje stworzenia możliwości dostępu do sieci korporacyjnych z każdego urządzenia przez 24 godziny na dobę.

Z kolei raport firmy Dell potwierdza, że 72 proc. badanych traktuje możliwość pracy w domu jako dodatkową korzyść. Fakt ten sprawia, że wiele firm musi nie tyko zapewnić odpowiednie narzędzia, ale wprowadzić wiele zmian w systemie funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii pracodawcy mogą zaoferować pracę dopasowaną do potrzeb swoich pracowników.

Czytaj też: Źle urządzone biuro może zmarnować siedemnaście dni w pracy

- Pracodawcy coraz częściej wdrażają rozwiązania związane z pracą mobilną podążając za ogólnoświatowymi trendami w zarządzaniu. Na popularności zyskują m.in. rozwiązania bazujące na wykorzystaniu chmury obliczeniowej, aplikacji mobilnych, czy realizujące koncepcję BYOD (ang. Bring Your Own Device), zakładającą wykorzystanie przez pracowników urządzeń prywatnych w celach służbowych. Narzędzia takie jak np. aplikacja Xerox PrintBack daje możliwość m.in. drukowania zdjęć i dokumentów bezpośrednio ze smartfona i tabletu, zdalnego kopiowania danych z repozytoriów w chmurze do komputera w firmie, czy przechowywania zadań drukarki na komputerze do momentu zlecenia drukowania w celu zapewnienia bezpieczeństwa wrażliwych dokumentów. Wszystko to sprawia, że pracownicy mobilni mogą wykonywać swoją pracę z dowolnego miejsca na świecie – mówi Maciej Nuckowski, dyrektor działu usług, Xerox Polska.

Zmiany zachodzące na rynku pracy są często inicjowane przez samych pracowników. Według raportu „The Rise of the Mobility”, aż 3 na 5 z nich deklaruje, że biuro nie jest potrzebne do bycia produktywnym. Pracodawcy dostosowują się do zupełnie nowych wymogów wprowadzając zintegrowane systemy motywacji oraz efektywnego zarządzania zespołem.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.