PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Postęp technologiczny zmieni organizację i miejsca pracy

  • Autor: AT
  • 20 sie 2020 15:33

Zmiany wymuszają na pracodawcach dostosowanie się do realiów rynku, ewoluującej kultury pracy, a także wymagań pracowników. Biura przyszłości będą wyglądały w związku z tym diametralnie różnie od tego, do czego się przyzwyczailiśmy - wynika z badania PWC Polska "Rynek pracy przyszłości - czynniki kształtujące rynek pracy do 2030 roku".

Postęp technologiczny zmieni organizację i miejsca pracy
Biura będą odpowiadały na fizyczne potrzeby ludzi i aktywnie dostosowywały się do ich preferencji (fot. shutterstock)
REKLAMA
  • Według raportu biura będą odpowiadały na fizyczne potrzeby ludzi i aktywnie dostosowywały się do ich preferencji. Pomieszczenia zyskają możliwość samodzielnej regulacji temperatury, natlenienia oraz poziomu wilgotności w pomieszczeniach. Dodatkowo pracownicy będą mogli wybrać ustawienia sprzętu IT.
  • Siedziba firmy stanie się nie tylko miejscem pracy, ale również przestrzenią, w której pracownicy będą mogli zaznać rozrywki oraz spędzić czas z innymi ludźmi o podobnych zainteresowaniach.
  • Wiele wskazuje na to, że biura staną się przestrzeniami, które będą wpływały na pracowników w celu przywrócenia im naturalnej równowagi. Dodatkowo nadal ważne będzie zachowanie zdrowego balansu między obowiązkami zawodowymi a odpoczynkiem.

Prawie 3/4 respondentów (73 proc.) optymistycznie postrzega rynek pracy w przyszłości, a jedynie 37 proc. badanych obawia się automatyzacji procesów - wynika z badania PWC Polska „Rynek pracy przyszłości - czynniki kształtujące rynek pracy do 2030 roku”. Zmiany wymuszają na pracodawcach dostosowanie się do realiów rynku, ewoluującej kultury pracy, a także wymagań pracowników.

Wszechobecna technologia

Dynamiczny rozwój technologii tworzącej internet rzeczy spowoduje, że biura będą odpowiadały na fizyczne potrzeby ludzi i aktywnie dostosowywały się do ich preferencji. Dzięki wbudowanym czujnikom pomieszczenia zyskają możliwość samodzielnej regulacji temperatury, natlenienia oraz poziomu wilgotności - wynika z raportu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Dodatkowo pracownicy będą mogli wybrać ustawienia sprzętu IT, tak aby automatycznie dostosowywały się do preferowanych parametrów. Technologia zacznie regulować nie tylko takie czynniki jak temperatura, ale także będzie dynamicznie reagować na zmieniające się warunki atmosferyczne, dostosowywać ilość światła słonecznego do poziomu, który pozwoli na maksymalizację wydajności pracowników, a także oszczędność energii - czytamy w badaniu.

Czytaj też: Taki będzie rynek pracy w przyszłości. Pracodawcy i pracownicy muszą być gotowi

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Postęp technologiczny zmieni organizację i miejsca pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA