Biura przyszłości: Ergonomiczne i przyjazne pracownikowi, czyli jakie?

Szukając wykwalifikowanych pracowników Polscy przedsiębiorcy sięgają po świadczenia pozapłacowe, a najchętniej oferują dostęp do prywatnej opieki medycznej. Rzadziej kuszą zdrowym i przyjaznym miejscem pracy, które zapobiega ewentualnym chorobom.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Biura przyszłości: Ergonomiczne i przyjazne pracownikowi, czyli jakie?

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

17 gru 2014 12:25


Polscy pracodawcy przekonali się do świadczeń pozapłacowych i roli, jaką odgrywają
w motywowaniu osób zatrudnianych na poszukiwane stanowiska.

Czytaj też: Chillout roomy, fryzjer i pralnia na miejscu - oto biura przyszłości

Z badań wynika, że najchętniej oferują im dostęp do prywatnej opieki medycznej, ale niestety zaniedbują profilaktykę zdrowotną.

Krzesła z regulacją wysokości, biurka podnoszone aż do pozycji stojącej, regulacja temperatury otoczenia i natężenia światła, a nawet organizacja odpowiednich miejsc na nieformalne spotkania pracowników - to elementy wpływające na zdrowie i komfort pracy. Codzienne spędzanie wielu godzin na siedząco,

w nieprzystosowanych do pracowniczych potrzeb biurach, w dłuższej perspektywie wywołuje dolegliwości zdrowotne. A te odbijają się nie tylko na zatrudnionych, ale i zatrudniających - sprawiając, że pracownicy więcej czasu zaczynają spędzać na zwolnieniach lekarskich przez problemy z kręgosłupem, bóle pleców, karku czy ramion.

W Polsce praktyka inwestycji w zdrowie pracownika poprzez zapewnienie mu odpowiedniego otoczenia jest jeszcze rzadkością. Tymczasem w krajach skandynawskich, a także w Niemczech normą stały się nie tylko ubezpieczenia zdrowotne, lecz również ergonomiczna przestrzeń.

- Dzięki temu nie tylko oferuje się pracownikom pomoc w przypadku powstawania problemów ze zdrowiem, ale dodatkowo zapobiega się wielu z nich. Zwiększa się także motywację do pracy i lojalność wobec firmy - wyjaśnia Darius Urlakis, brand manager ROL Ergo.

Nowoczesne i ergonomiczne miejsce pracy może także przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności pracodawcy, dzięki czemu będzie on mógł pozyskać jak najlepszych pracowników.

Czytaj też: Nowoczesne biura bardziej przyjazne pracownikowi

- Z rozbudowanych świadczeń pozapłacowych i funkcjonalnych biur słynie m.in. Google. W badaniu firmy Universum Global studenci z całego świata - także z Polski - już sześć razy z rzędu wybierali go swoim wymarzonym pracodawcą - mówi Paulina Chojnacka, senior consultant w departamencie pracy stałej w Adecco Poland. - Wizerunek firmy mógłby być o wiele gorszy, gdyby nie zdjęcia jego kreatywnie urządzonych biur oraz towarzyszące im informacje na temat wysokiej jakości pracy we wszystkich oddziałach amerykańskiego przedsiębiorstwa.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.