×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Biga: Przedsiębiorczość potrzebuje wsparcia od rządu

  • Autor: PAP/AT
  • 6 gru 2017 8:44

Chodzi o to, żeby udało się naszym firmom awansować do ligi światowej, żebyśmy mieli silną polską markę albo kilka silnych polskich marek, znanych, rozpoznawalnych za granicą i w końcu przestali konkurować przede wszystkim niskimi kosztami pracy, a zaczęli konkurować jakością - powiedział ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego Bartłomiej Biga.

Biga: Przedsiębiorczość potrzebuje wsparcia od rządu
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Rząd jest świadomy pewnych zaniedbań, jeśli chodzi o przedsiębiorców - powiedział Biga.

• Polacy są bardzo przedsiębiorczym narodem, natomiast trzeba to wspierać, żeby rzeczywiście ta przedsiębiorczość mogła kwitnąć - dodał.

• Zaznaczył, że na razie mamy wiele deklaracji, niewiele faktycznych działań rządu.

"Polacy są bardzo przedsiębiorczym narodem, natomiast trzeba to wspierać, żeby ta przedsiębiorczość mogła kwitnąć" - powiedział ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego dr Bartłomiej Biga. Jak mówił, diagnozy, które prezentuje minister Morawiecki "dobrze odpowiadają na wyzwania polskiej gospodarki".

"Mam wrażenie, że rząd sam jest świadomy pewnych zaniedbań, jeśli chodzi o przedsiębiorców, czy w ogóle o pewne bardziej łagodne traktowanie podatników" - powiedział Biga.

W jego ocenie "w pierwszych dwóch latach (rząd - red.) skupił się na realizacji swojego programu społecznego, ale chyba nawet w kręgach rządowych dojrzało przekonanie, że aby realizować te programy społeczne trzeba skądś pozyskać pieniądze".

Biga stwierdził, że na razie "mamy wiele deklaracji, niewiele faktycznych działań rządu". Niemniej jednak - według eksperta - "diagnozy, które prezentuje minister Morawiecki są niewątpliwie słuszne" i "wydaje się, dobrze odpowiadają na wyzwania polskiej gospodarki".

Zdaniem eksperta, działania, jakie rząd ma zamiar podejmować mogą być krokiem w dobrą stronę, ale potrzebna jest ich realizacja. Jak mówił, Konstytucja Biznesu to "pakiet bardzo wyczekiwany, potrzebny, który ma sprawić, że prowadzenie działalności gospodarczej będzie po prostu łatwiejsze".

Konstytucja Biznesu to pakiet 5 projektów ustaw dot. zmian w prawie gospodarczym: Prawa przedsiębiorców; ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców; ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy; ustawy o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium RP; ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Biga: Przedsiębiorczość potrzebuje wsparcia od rządu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA