PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Biegły rewident czyli specjalizacja, z którą warto związać przyszłość

 • Gabriel Paździor
  GP
 • 19 wrz 2019 15:34

Biegły rewident atestuje (bada lub przegląda) sprawozdania finansowe przygotowane przez firmy. To wąska i interdyscyplinarna specjalizacja, z którą warto wiązać przyszłość.

 Biegły rewident czyli specjalizacja, z którą warto związać przyszłość
Biegły rewident to zawód, który wymaga połączenia interdyscyplinarnej wiedzy z bardzo wielu dziedzin. (fot. pixabay.com)
REKLAMA
 • W Polsce około 3 tysiące osób jest biegłymi rewident. Grupuje ich w Polsce Krajowa Rada tego zawodu.
 • Aby zostać biegłym rewidentem, trzeba spełnić szereg wymogów. Jednym z nich jest egzamin przed komisją powołaną przez ministra finansów.

Perspektywy dla młodych są duże na współczesnym rynku pracy. Jednak często absolwenci szkół nie potrafią jednoznacznie wskazać, która z nich jest dla nich najatrakcyjniejsza. Czy przy wyborze zawodu kierować się łatwością zdobycia stanowiska, przyszłymi zarobkami? Tytuł biegłego rewidenta może być odpowiedzią na pytanie „studia, i co dalej?”.

- W naszej Izbie mamy obecnie 3 tysiące zarejestrowanych aktywnych biegłych rewidentów, czyli osób wykonujących zawód, a więc wąskie grono najlepszych z najlepszych - mówi Barbara Misterska-Dragan, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przekonuje ona, że Rada przygląda się nadchodzącym zmianom i z zadowoleniem zauważa, że kierunki takie jak ekonomia, zarządzanie czy prawo wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem studentów.

Czytaj też: Miesięczne wydatki studentów wzrosły o 1/4 w ciągu trzech lat

Zawód, który wymaga połączenia interdyscyplinarnej wiedzy z bardzo wielu różnych dziedzin, jak np. rachunkowość, podatki, ekonomia, finanse, prawo cywilne, handlowe i gospodarcze, może budzić obawy młodych osób będących na początku swojej ścieżki zawodowej. Często jest on też mylony z zawodem księgowego.

Co więc robi biegły rewident?

Atestuje (bada lub przegląda) sprawozdania finansowe przygotowane przez firmy korzystające z jego usług i potwierdza, że zostały one prawidłowo sporządzone. Dzięki temu nie tylko inwestorzy, wspólnicy czy właściciele, ale także szeroko rozumiane grono interesariuszy, np. banki finansujące działalność jednostki, zyskują potwierdzenie niezależnego zewnętrznego eksperta jakim jest biegły rewident.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Biegły rewident czyli specjalizacja, z którą warto związać przyszłość

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • pronto 2020-06-26 17:28:24

  Uczyłam się na kierunku Ortoptystka z elementami optodysleksji i integracji sensorycznej. Miałam równie szkolenie z zakresu refrakcji. Jestem bardzo zadowolona z wyboru szkoły policealnej i polecam każdemu kogo interesują kierunki medyczne. Studium Pracowników Medycznych i Społecznych polecę KAŻDEMU.

 • Ana 2019-09-19 21:40:06

  Mario, jakie absurdalne wymogi. trzeba po prostu zdać 10 trudnych egzaminów i już!

 • Mario 2019-09-19 19:42:14

  Niestety jest to kolejny zawód, do którego dostęp, poprzez absurdalne wymogi jest, ograniczany. Podobnie do zawodów prawniczych, które są przez środowisko blokowane. Podobne bariery doprowadziły do tego, że mamy mało lekarzy, mało specjalistów lekarzy. I niestety te wyśrubowane wymogi nie przekładają się na jakość, co ma wspólnego choćby nie wiem jak trudny zdany test z empatią (tak ważną w zawodzie medycznym), z pasją do wykonywania zawodu, z powołaniem, nic.

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA