×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Tomasz Nalewajko, Human Focus: Biegaczom się chce, to bezcenni pracownicy

- Kiedy wychodzę z domu w deszczu, ludzie, którzy nie biegają, patrzą się na mnie jak na wariata. Pytają, jak ty to robisz, że ci się chce. Ano chce mi się! Od pewnego czasu podczas rozmów z klientami zadaję im takie retoryczne pytanie: czy warto mieć pracowników, którym się chce. Wśród biegaczy takie osoby dominują. Inaczej nie wstawaliby przed świtem, by iść pobiegać przed pracą - mówi Tomasz Nalewajko, właściciel firmy rekrutacyjnej Human Focus, pomysłodawca i inicjator projektu PracaDlaBiegacza.pl.

Tomasz Nalewajko, Human Focus: Biegaczom się chce, to bezcenni pracownicy
Tomasz Nalewajko tylko w 2020 roku przebiegł już ponad 1 300 km. (fot. archiwum prywatne)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • W nieco ponad miesiąc na portalu PracaDlaBiegacza.pl firmy zamieściły 100 aktywnych ofert pracy. Każdego dnia pojawia się kilkanaście nowych propozycji dla osób szukających pracy.
  • To miejsce, które ma nie tylko łączyć pracowników z pracodawcami, ale również ludzi dzielących tą samą pasję - bieganie.
  • Tomasz Nalewajko nie ma wątpliwości, że biegaczy warto mieć w swoim zespole. - To ludzie, którym po prostu się chce - podkreśla w rozmowie z PulsHR.pl.

Co jest łatwiejsze? W ciągu tygodnia znaleźć 10 specjalistów z branży IT, czy przebiec ultramaraton po górach?

– Moim zadaniem to nie są porównywalne kategorie, chociaż mają wspólny mianownik - do obydwu zadań trzeba być dobrze przygotowanym. Wszystko zależy od szczegółów wyzwania i jak do tego podchodzimy. Jeśli cel nas motywuje i robimy plan działania, który potem sprawnie realizujemy, to z dużym prawdopodobieństwem zrealizujemy zadanie.

Pan jest biegaczem długodystansowym. Ile kilometrów ma pan w nogach? Ile startych butów?

– Biegam sześć lat, czwarty rok intensywnie. Rocznie zużywam 2-3 pary butów. W tym roku przebiegłem już ponad 1 300 km. Mój ulubiony dystans to maraton, a preferuję bieganie po wzgórzach morenowych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Co to wniosło do pańskiego życia zawodowego?

– Bieganie jest elementem mojego stylu życia. Mam naturę przedsiębiorcy. Lubię wyzwania. Nowe projekty to nowe motywacje. Zawsze byłem człowiekiem aktywnym, realizującym wiele pomysłów równolegle. Bez aktywności fizycznej byłoby to bardzo trudne do wykonania.

W ostatnim czasie przez pandemię koronawirusa wszystko stanęło lub wyhamowało. Pan nie. W środku pandemii wraz ze współpracownikami uruchomiliście portal PracaDlaBiegacza.pl. Termin startu był z góry zaplanowany?

– Nie do końca. Pandemia przyspieszyła nasze działania. Pokazała, że w bardzo szybkim tempie rynek pracy zaczyna się zmieniać. Jeszcze w pierwszych dniach marca mieliśmy rynek pracownika, który się nasilał i obejmował kolejne branże. Pracodawcy i headhunterzy przyzwyczaili się, że to pracownik mógł stawiać warunki. A tu nagle, niemal z dnia na dzień, dużo ludzi zaczyna tracić pracę lub martwić się o przyszłość. Pojawiła się wielka niewiadoma związana z życiem zawodowym.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tomasz Nalewajko, Human Focus: Biegaczom się chce, to bezcenni pracownicy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA