Połowa firm z sektora MŚP, które skorzystały z kredytów z gwarancją BGK Biznesmax, utrzymała płynność finansową oraz uniknęła dzięki nim zwolnień lub je ograniczyła - informuje w poniedziałek Bank Gospodarstwa Krajowego wskazując na raport „Efekty programu gwarancji Biznesmax z dotacją”.

- Pandemia niekorzystnie wpłynęła na sytuację przedsiębiorców. Jednak pomimo dość powszechnego spadku obrotów, ponad 90 proc. firm, które skorzystały z gwarancji Biznesmax, utrzymały zatrudnienie - podał główny ekonomista BGK Mateusz Walewski.
- Ponad 10 proc. zatrudniło dodatkowe osoby. Natomiast połowa firm uniknęła zwolnień lub je ograniczyła tylko i wyłącznie dzięki gwarancji Biznesmax - dodał.
- Trzy piąte firm przyznało, iż dzięki gwarancjom Biznesmax mogły w czasie pandemii realizować zaplanowane inwestycje, które są tak ważne dla pobudzenia gospodarki - zaznaczył BGK.
BGK zaznacza, że gwarancje kredytowe tego banku to dla przedsiębiorców łatwiejszy dostęp do kredytów. Dzięki nim, jak podkreślono, otrzymują oni finansowanie na korzystniejszych warunkach, a w przypadku problemów ze spłatą kredytu, BGK spłaci go do wysokości gwarantowanej kwoty kapitału kredytu (bez odsetek i innych kosztów kredytu) na rzecz banku kredytującego.
Dodano, że po zmianach wprowadzonych w 2020 r. gwarancje Biznesmax dają szerszy dostęp do kredytów i pozwalają zachować płynność finansową przedsiębiorstw w warunkach niekorzystnej koniunktury.
Połowa firm z sektora MŚP, które skorzystały z kredytów z gwarancją Biznesmax, utrzymała płynność finansową oraz uniknęła dzięki nim zwolnień lub je ograniczyła - wynika z raportu BGK. Przeczytaj więcej: https://t.co/8BNfBBUzBK
— BGK (@BGK_pl) February 22, 2021
"Bierzemy odpowiedzialność za gospodarkę i społeczeństwo. Reagujemy na aktualne potrzeby, czego przykładem są zmiany w gwarancjach Biznesmax" - zapewnia główny ekonomista BGK Mateusz Walewski.

KOMENTARZE (0)