Bezrobotni w Niemczech odbiorą zasiłek z... supermarketu

W dziewięciu niemieckich miastach można otrzymać zasiłek dla bezrobotnych w kasie supermarketu. Niebawem będzie to możliwe w całych Niemczech.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bezrobotni w Niemczech odbiorą zasiłek z... supermarketu

Jak informuje Deutche Welle, nową formę wypłaty zasiłku Federalna Agencja Pracy testuje od maja tego roku w 300 sklepach, m.in. w Monachium, Dortmundzie, Oberhausen, Salzgitter i Wolfsburgu. Do tej pory bezrobotni skorzystali z takiej możliwości ponad 2 tys. razy, a kasy supermarketów wypłaciły już ponad pół miliona euro.

Serwis adresowany jest przede wszystkim do długoletnich bezrobotnych (pobierających zasiłek po 12 miesiącach bezrobocia), którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej i pilnie potrzebują gotówki. Do tej pory mogli oni korzystać z automatów w urzędach pracy i placówkach pośrednictwa pracy. Utrzymanie tych automatów jest jednak zbyt drogie, a same urządzenia często się psują, dlatego urzędy pracy planują z nich zrezygnować.

Pracownikom i osobom pobierającym zasiłek dla bezrobotnych spodobał się nowy system wypłaty świadczeń – bilansuje Federalna Agencja Pracy w Norymberdze. A na dodatek działa bez zakłóceń.

Do końca stycznia 2019 r. nowy system ma zostać wprowadzony w całych Niemczech. Każdy, kto chce by jego świadczenia wypłaciła mu kasjerka w supermarkecie, musi przedstawić otrzymany od urzędu pracy druk polecenia przelewu z kodem kreskowym. Kasjerka po zeskanowaniu kodu może natychmiast wypłacić pieniądze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Koko 2018-09-13 17:52:06

Zawsze gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta, jednak to my nim nie jesteśmy tylko eksporterzy

Kosa12 2018-09-13 13:43:43

caly czas wszyscy narzekacie na smog. a teraz przez trumpa paliwa beda po 5 zeta