PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Bezrobocie stoi w miejscu, ale ogłoszeń o pracę mniej. Najgorzej w Poznaniu

Wszystko wskazuje, że sześć miesiąc z rzędu stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce będzie wyniosła 6,1 proc. Ale o pracę bynajmniej nie będzie łatwo. W październiku pracodawcy dali o 1/5 ogłoszeń mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Bezrobocie stoi w miejscu, ale ogłoszeń o pracę mniej. Najgorzej w Poznaniu
W październiku 2020 r. na 50 największych portalach rekrutacyjnych pracodawcy w Polsce opublikowali 240,3 tys. ofert pracy. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Polska Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości opublikowała raport „Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań. Listopad 2020”.
  • Choć w sześciu województwach w październiku tego roku zmalała liczba bezrobotnych, to wciąż ponad milion Polaków nie ma pracy.
  • Dużo mniej jest też ogłoszeń o pracę. O zatrudnienie nie będzie zatem wcale łatwo.

Jak wynika z raportu PARP w październiku 2020 r. na 50 największych portalach rekrutacyjnych pracodawcy w Polsce opublikowali 240,3 tys. ofert pracy. 

– To o jedną piątą mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Na rynkach pracy w dużych polskich miastach nadal widać wpływ pandemii koronawirusa. We wszystkich 10 analizowanych aglomeracjach w Polsce w październiku 2020 pojawiło się mniej ofert pracy niż w analogicznym okresie 2019 r. – dodaje Daniel Nowak, ekspert z Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach PARP.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W październiku 2020 r. pracodawcy zgłosili do urzędów 98,5 tys. wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej, czyli o 13 tys. ofert (11,7 proc.) mniej niż we wrześniu 2020 r. (Fot. Shutterstock)
W październiku 2020 r. pracodawcy zgłosili do urzędów 98,5 tys. wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej, czyli o 13 tys. ofert (11,7 proc.) mniej niż we wrześniu 2020 r. (Fot. Shutterstock)

Największy wpływ widać w Poznaniu (spadek o 59 proc. r./r.), Katowicach (spadek o 51 proc. r./r.) i Łodzi (spadek o 48 proc. r./r.). W stolicy Wielkopolski liczba procesów rekrutacyjnych jest obecnie prawie pięciokrotnie mniejsza niż w porównywalnym pod względem liczby mieszkańców Wrocławiu...

Relatywnie dobrze radziły sobie, prócz stolicy Dolnego Śląska, również Kraków, Warszawa – spadek odpowiednio o 20, 24 i 24 proc. r./r. Drugi miesiąc z rzędu najlepiej sytuacja przedstawia się w Szczecinie (spadek o 17 proc. r/r).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Bezrobocie stoi w miejscu, ale ogłoszeń o pracę mniej. Najgorzej w Poznaniu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA