×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Bezpieczna i pewna branża, która da dobrze zarobić i nie jest to IT

 • km
 • 27 lut 2023 20:00

Najnowszy raport ACCA Global Talent Trends ukazuje problemy rekrutacyjne w branży finansów i rachunkowości. Analizujący raport eksperci zidentyfikowali siedem kluczowych wyzwań, z którymi mierzą się obecnie zarówno specjaliści szukający zatrudnienia, jak i pracodawcy.

Bezpieczna i pewna branża, która da dobrze zarobić i nie jest to IT
Pracodawcy mają duży problem z rekrutacją i zatrzymaniem specjalistów z dziedziny finansów i rachunkowości (fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Zgodnie z "Raportem płacowym" Hays Poland, 37 proc. specjalistów branży finansów i rachunkowości spodziewa się podwyżki wynagrodzenia w 2023 roku.
 • Badanie ACCA Global Talent Trends wykazało, że 44 proc. pracowników spodziewa się zmiany pracy w ciągu 12 miesięcy, a w ciągu najbliższych dwóch lat odsetek ten wzrośnie do 69 proc.
 • Ankietowani wskazali, że w niepewnych czasach kariera w sektorze finansowym jest nadal postrzegana jako właściwy wybór dla osób poszukujących długoterminowych perspektyw zawodowych.

63 proc. firm z branży finansów, które wzięły udział w ankiecie ACCA Global Talent Trends, wskazuje na problemy z pozyskaniem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników.

- Nasze badanie pokazuje, że pracodawcy mają duży problem z rekrutacją i zatrzymaniem specjalistów. Obecnie nie boimy się nowych wyzwań i jesteśmy bardziej mobilni zawodowo, niż w czasach przed pandemią. 44 proc. ankietowanych pracowników spodziewa się zmiany pracy w ciągu 12 miesięcy. Oczekujemy, że pracę będziemy mogli wykonywać zdalnie lub ostatecznie - w modelu hybrydowym. Nasze obawy budzi też inflacja, która wpływa na faktyczną wysokość naszego wynagrodzenia. Niezmiennie od lat naszym zmartwieniem jest też stres w miejscu pracy, dlatego szukamy takich perspektyw rozwoju kariery, które pomogą nam zachować work life balance - wyjaśnia Agnieszka Jarosz, dyrektor zarządzająca firmy ACCA na Polskę, Ukrainę i kraje bałtyckie.

Analizujący raport eksperci zidentyfikowali siedem kluczowych wyzwań, z którymi mierzą się obecnie zarówno specjaliści szukający zatrudnienia jak i pracodawcy.

Kryzys inflacyjny napędza presję płacową, to wyzwanie dla firm

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Bezpieczna i pewna branża, która da dobrze zarobić i nie jest to IT

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Rozi 2023-03-06 18:54:42

  Lata, wręcz dekady doświadczenia i zdobywania wiedzy, zawiłe przepisy podatkowe i ustawy pisane na kolanie. I to zdziwienie rekruterów, gdy przedstawiasz swoje oczekiwania. Finanse to przecież dział kosztowy. Niektórzy ogarniają, ze to również dział prewencyjny zapobiegający utracie środków, ale… to wciąż dział kosztowy. Drugi raz bym się w to nie pchała.

 • Jakub 2023-03-01 19:09:00

  W finansach można być pewnym, że bez znajomości znajdziemy nóż w plecach w najgorszym dla nas momencie. Trzeba się integrować, uśmiechać i co gorsze godzić się na wszelki wyzysk. Oczywiście cały czas zbierając na wszystkich haki. Inaczej się nie da

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA