Bestry: To nie są czasy, w których wszyscy mogą być menedżerami

Jeszcze 5 czy 10 lat temu, każdy, kto przyszedł do firmy, po roku chciał zostać menedżerem. I jak to się nie działo, nie było pionowej ścieżki rozwoju – rodziła się frustracja – powiedział podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Krystian Bestry, dyrektor zarządzający Infosys BPO w regionie EMEA.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bestry: To nie są czasy, w których wszyscy mogą być menedżerami

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

12 maj 2014 12:33


Czy obecnie tego problemu już nie ma? - Dziś mamy to szczęście, że mamy generację Y. Jeśli ludziom z tego pokolenia pracuje się dobrze i komfortowo, to bardzo chętnie pogłębia swoją wiedzę ekspercką, niekoniecznie mając przy tym parcie na bramkę, czyli chętnie zmieni swoje stanowisko w poziomie - mówił Krystian Bestry. - Oczywiście duża w tym rola HR-ów czy zarządów, aby tak właśnie się działo - dodał.

Jego zdaniem, oferując pracownikowi możliwości rozwoju, nawet jeśli nie poprzez awans, a zmianę stanowiska w poziomie - na inne, które obejmuje szerszy zakres działań - nie tylko sprawia, że ostatecznie wartość pracownika na rynku pracy rośnie, ale i zwiększa prawdopodobieństwo, że nie odejdzie on z firmy.

- Nie możemy przecież utrzymywać pracowników przez 10 czy 20 lat na tych samych stanowiskach - dodał i podkreślił, że kariera „w poziomie" wcale nie jest czymś, co młodej generacji przeszkadza. Pod warunkiem, że czuje się w swojej pracy komfortowo.

Artykuł powstał na podstawie debaty „Polacy w globalnych strukturach biznesowych i administracyjnych", która odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Gość 2014-05-14 17:53:05

Awanse pionowe i za więcej $$ dotyczą tylko samych swoich. Tak, jesteśmy tego świadomi. Reszta ma pracować dla satysfakcji i samorozwoju.