Benefit Systems podaje wyniki za pierwsze półrocze

Przychody ze sprzedaży grupy Benefit Systems wyniosły w pierwszym półroczu 223,1 mln zł i były wyższe o 18,2 proc. od przychodów w I półroczu 2013. Spółka utrzymała także rentowność - zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 40,9 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Benefit Systems podaje wyniki za pierwsze półrocze

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

20 sie 2014 12:51


Dynamiczny wzrost przychodów i utrzymanie rentowności na wszystkich poziomach przekładają się na wyższy zysk. Zysk EBIT Grupy Benefit Systems wyniósł w pierwszym półroczu 14,7 mln zł i był wyższy o 34,8 proc. rok do roku. Zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł w tym okresie 11,9 mln zł i był wyższy o 30,6 proc. rok od roku.

- Historycznie pierwsze półrocze dla grupy Benefit Systems jest sezonowo słabsze na poziomie rentowności i zysku, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych w tym roku wyników oraz utrzymania marży. Efekty programu zmian zarządczych i kontroli kosztów są widoczne - mówi Tomasz Józefacki, prezes Benefit Systems.

Stabilna tendencja spadku kosztów ogólnoadministracyjnych w relacji do przychodów została utrzymana. W I półroczu 2014 zamknęły się one kwotą 13,6 mln zł i stanowiły 6,1 proc. przychodów. Warto podkreślić, że po wyłączeniu kosztów programu motywacyjnego, koszty w relacji do przychodów wyniosłyby 5,2 proc.

Czytaj też: Benefit Systems planuje konsolidację klubów fitness

Wzrost liczby kart sportowych

Liczba kart sportowych na koniec czerwca wyniosła 494 tys. – w porównaniu z końcem czerwca 2013 roku ich liczba zwiększyła się o prawie 14,9 proc. (64,2 tys. sztuk). Wzrost liczby użytkowników programu sportowego związany ze sprzedażą do nowych oraz dosprzedażą do obecnych klientów, instalacja dodatkowych terminali w klubach, przełożyły się pozytywnie na marżę brutto ze sprzedaży w segmencie kart sportowych. W I półroczu 2014 wyniosła ona 21,4 proc. i wzrosła o 2,8 p.p. w stosunku do I półrocza 2013.

Nowe Produkty

Przychody segmentu nowych produktów (czyli innych niż karty sportowe narzędzia motywacji) w I półroczu 2014 wyniosły 7,6 mln zł i wzrosły o 55,6 proc. rok do roku. Liczba dostępów do platformy MultiBenefit, oferującej abonamentowy dostęp do produktów Benefit Systems i jego partnerów, osiągnęła 177 tys. i zwiększyła się prawie 6-cio krotnie w stosunku do stanu na koniec I półrocza 2013. Obecnie sprzedaż jest prowadzona w okresie promocyjnym, ma to na celu zbudowanie najszerszego dostępu do użytkowników.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.