×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Będzie wsparcie dla rzemieślników. Nowy program przyjęty

  • Autor: PAP/JP
  • 19 maj 2021 14:46

Rząd przyjął program wspierający rozwój branży rzemieślniczej Polski Inkubator Rzemiosła - poinformowało w środę Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, które opracowało projekt. Roczny budżet programu, który ma ruszyć w najbliższych tygodniach, to 10 mln zł.

Będzie wsparcie dla rzemieślników. Nowy program przyjęty
Roczny budżet Polskiego Inkubatora Rzemiosła, który ma ruszyć w najbliższych tygodniach, to 10 mln zł (fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Dodano, że o dotacje będą mogły ubiegać się organizacje rzemieślnicze skupione w Związku Rzemiosła Polskiego, a także Izby Rzemieślnicze i Cechy Rzemieślnicze.
  • W ocenie wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olgi Semeniuk program przyczyni się m.in. do promocji i rozwoju kształcenia dualnego w formule mistrz-uczeń oraz "wzmocni infrastrukturę usług rzemieślniczych w kraju na najbliższą dekadę".
  • "Polski Inkubator Rzemiosła stanowi także kamień milowy na drodze ku nowej ustawie o rzemiośle na miarę wyzwań XXI, na którą już od ćwierć wieku czeka, licząca ponad 300 tys. firm, branża rzemieślnicza" - wskazała.

Resort podkreślił, że do głównych celów przyjętego przez Radę Ministrów programu należą: wsparcie infrastrukturalne i instytucjonalne organizacji rzemieślniczych; rozwój i promocja kształcenia dualnego w rzemiośle

Dodano, że roczny budżet programu Polski Inkubator Rzemiosła, który zostanie uruchomiony w najbliższych tygodniach, wynosi 10 mln zł, a jego działanie zaplanowano na lata 2021-2030.

"W ramach otwartego konkursu, który zostanie ogłoszony przez Narodowy Instytut Wolności, który jest operatorem programu, organizacje rzemieślnicze skupione w Związku Rzemiosła Polskiego, a także Izby Rzemieślnicze i Cechy Rzemieślnicze będą mogły ubiegać się o dotacje" - wyjaśniono. Chodzi m.in. o doposażenie organizacji rzemieślniczych w sprzęt techniczny, zakup oprogramowania specjalistycznego służącego do realizacji zadań statutowych czy organizację konkursów o zawodach rzemieślniczych dla dzieci i młodzieży skierowane do przedszkoli oraz szkół podstawowych.

Według MRPiT wsparcie będzie można też przeznaczyć na organizację konkursów zawodowych dla młodzieży kształcącej się w zakładach rzemieślniczych i specjalistyczne szkolenia zawodowe dla wyróżniających się uczniów rzemiosła (wizyty studyjne uczniów rzemiosła).

Dotacje będą mogły również dotyczyć organizacji festynów, gier terenowych i innych wydarzeń promocyjnych; doradztwa gospodarcze na potrzeby działalności statutowej samorządu gospodarczego rzemiosła czy konsultacji i szkoleń dla pracowników i członków organizacji rzemieślniczych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Będzie wsparcie dla rzemieślników. Nowy program przyjęty

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA