Będzie można założyć firmę przez internet? Taki pomysł ma PSL

• PSL ma nowy program "Zawsze po stronie polskich firm" .
• Zakłada on m.in. możliwość zakładania firmy przez internet i wsparcie startupów.
• Ponadto posłowie chcą ustanowienia zasady zgodnie, z którą wprowadzenie przez parlament nowego przepisu dotyczącego przedsiębiorców wymaga usunięcia innego..
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będzie można założyć firmę przez internet? Taki pomysł ma PSL

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

30 cze 2016 8:27


PSL swój nowy program zatytułowany "Zawsze po stronie polskich firm" chce zaprezentować w czwartek na konferencji z udziałem ekspertów.

Nowe propozycje programowe skierowane do małych i średnich firm to wynik badań sondażowych zleconych przez ludowców liczących na ich głosy w wyborach. "Mali przedsiębiorcy są z reguły rozczarowani Platformą Obywatelską, mają obawy przed zbyt liberalną Nowoczesną i często wyznają wartości konserwatywne. Wprawdzie pod tym względem PiS mogłoby im odpowiadać, ale w tej partii brakuje konkretnej oferty programowej dla takich wyborców" - tłumaczy polityk z kierownictwa PSL.

Szef partii Władysław Kosiniak-Kamysz pytany o nowe propozycje zaznaczył, że rząd "zupełnie porzucił sektor małych i średnich firm rodzinnych" i "nie pokazuje ciekawych rozwiązań".

Czytaj też: Millenialsi chcą mieć własne firmy. Czym planują się zajmować?

Według b. ministra pracy po wprowadzeniu programu socjalnego "Rodzina 500 plus" potrzebne są rozwiązania dla przedsiębiorców, które wzmocnią rynek pracy. "Musimy przejść do przedsiębiorczości 2.0. Trzeba wykorzystać środki europejskie, ale też ułatwić Polakom zakładanie firm" - dodał Kosiniak-Kamysz.

W dokumencie programowym, który ma być zaprezentowany na czwartkowej konferencji, ludowcy proponują, by umożliwić wypełnienie wszystkich formalności związanych z zakładaniem firmy w jednym prostym internetowym formularzu, bez konieczności wizyty w urzędzie gminy, urzędzie skarbowym czy w ZUS.

Stronnictwo chce też podnieść kwotę bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej z 20 tys. zł do 50 tys. zł dla osób, które chcą założyć firmę wykorzystującą nowe i innowacyjne technologie. Rozwój startupów - jak podkreślono w dokumencie - blokują wysokie koszty i brak źródeł finansowania. "Na tak dynamicznym rynku sukces osiągają osoby, które pierwsze wystartują ze swoją ofertą. Inaczej uprzedzi ich konkurencja. Nie możemy sobie pozwolić na marnowanie potencjału młodych polskich startupowców" - zaznaczono.

PSL jest też za ustanowieniem zasady, zgodnie z którą wprowadzenie przez parlament nowego przepisu dotyczącego przedsiębiorców wymaga usunięcia innego. "Wymusi to na administracji i politykach patrzenie na uregulowania szerzej niż wyłącznie przez pryzmat jednego nowelizowanego zapisu" - wyjaśniono w dokumencie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.