PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Będzie karuzela kadrowa w spółkach Skarbu Państwa?

  • Autor: PAP/JS
  • 25 lis 2019 20:52

Pod nadzór ministerstwa aktywów państwowych trafią prawie wszystkie spółki Skarbu Państwa - powiedział w Polsat News wicepremier, szef tego ministerstwa, wicepremier Jacek Sasin. Zapewnił, że w spółkach nie będzie karuzeli kadrowej, ale mogą być naturalne zmiany.

Będzie karuzela kadrowa w spółkach Skarbu Państwa?
Adobe Stock
REKLAMA
  • Przez ministerstwo aktywów państwowych nie będzie kontrolowana Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych.
  • Na liście tej będą banki i ubezpieczyciele.
  • Wicepremier pytany był również, czy będzie wymiana szefów spółek. "Nie będzie żadnej karuzeli. Będą pewnie normalne i naturalne zmiany, bo kończą się chociażby kadencje zarządów i będą konkursy" - powiedział Sasin. 

Sasin odniósł się do stwierdzenia, że koalicjanci PiS chcą mieć wpływ na obsadę niektórych spółek, które do tej pory podlegały nadzorowi poszczególnych resortów.

"Po to zmieniono całą konstrukcję nadzoru nad spółkami Skarbu Państwa, zarządzania mieniem, czy aktywami państwowymi, żeby tak nie było. Uznaliśmy w ramach Zjednoczonej Prawicy (...), że powstanie właśnie takie ministerstwo aktywów państwowych, które będzie skupiało nadzór nad spółkami Skarbu Państwa. Tym samym ten nadzór właścicielski nie będzie już sprawowany przez poszczególne resorty, bodajże jedenaście resortów w tej chwili" - powiedział minister.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pytany był, czy pod jego kontrolę przejdą wszystkie 329 spółek Skarbu Państwa, które były nadzorowane przez ministerstwa. "Prawie wszystkie, bo jeszcze w tej chwili dyskutujemy pewne pojedyncze sprawy" - poinformował.

Przyznał, że nie będzie kontrolowana przez ministerstwo aktywów państwowych Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych. Dodał, że to spółka "wrażliwa, produkująca ważne dokumenty". "Jest decyzja, że będzie podlegała ministrowi spraw wewnętrznych" - wyjaśnił. "Być może jeszcze pojedyncze wyjątki będą. Natomiast co do zasady, rzeczywiście wszystkie spółki Skarbu Państwa mają być nadzorowane przez to nowe ministerstwo, którym kieruję" - powiedział.

Pytany, ile będzie tych spółek, Sasin powiedział, że "to bardzo długa lista", a liczbę tych spółek można różnie liczyć. Powiedział, że na liście tej będą banki i ubezpieczyciele. "To są instytucje finansowe, które są zaliczane do strategicznych spółek Skarbu Państwa. One w tej chwili podlegają panu premierowi i tak jak wszystkie inne spółki również będą podlegały nowemu ministerstwu" - mówił wicepremier.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Będzie karuzela kadrowa w spółkach Skarbu Państwa?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA