Będą zwolnienia w Philipsie? 5 tys. osób w strachu

Philips zapowiedział restrukturyzację koncernu. 5 tys. osób, które zatrudnione są w polskich fabrykach Philipsa, obawia się zwolnień.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będą zwolnienia w Philipsie? 5 tys. osób w strachu

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

3 paź 2014 10:08


Już we wrześniu Philips zapowiedział, że wydzieli z koncernu osobną spółkę, zajmującą się produkcją oświetlenia. O sprawie informuje „Puls Biznesu”.

Czyta też: Chipsy Pringles prosto z Kutna. I dwieście miejsc pracy

Na razie pracownikom czterech polskich fabryk Philipsa i działów marketingu na forum internetowym przekazano informację od szefów koncernu o treści: „Z czasem nasza firma przejdzie do odrębnego podmiotu i struktury prawnej własności wykorzystując markę Philips. Proces ma trwać około 18 miesięcy i rozpocząć się 1 stycznia 2015 roku".

Następne informacje pracownicy mają otrzymać w listopadzie. 5 tys. osób, które pracują dla Philipsa w Polsce (to jeden z największych zagranicznych inwestorów w naszym kraju) obawia się, że może ona dotyczyć zwolnień.

- Nie mamy informacji o planowanych zwolnieniach grupowych w Philipsie - mówi na łamach „Pulsu Biznesu” Lidia Zielińska z pilskiego Powiatowego Urzędu Pracy.

Czytaj też: Okradają firmy, bo szefowie nadmiernie ich kontrolują

Jest za wcześnie, by mówić, czy będzie to miało wpływ na polskie zakłady — dodaje z kolei Urszula Karniewicz, menedżer komunikacji korporacyjnej w Philips Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.