Będą zmiany w radzie nadzorczej PKO BP

• Minister skarbu Dawid Jackiewicz poinformował, że w najbliższym czasie odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy PKO BP, na którym nastąpią zmiany w radzie nadzorczej banku.
• Zmiana ma spowodować większą wrażliwość ze strony rady nadzorczej na decyzje zarządu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będą zmiany w radzie nadzorczej PKO BP

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 sty 2016 17:02


Bank PKO BP poinformował, że planuje zmiany w taryfie prowizji i opłat, które mają wejść w życie 1 maja. Część obserwatorów rynku wiązała to z wprowadzaniem podatku bankowego i chęcią jego przerzucenia na klientów.

- Ciężko dyskutować z decyzją banku, która sprawia wrażenie decyzji rutynowej, decyzji, która w tym okresie była podejmowana na przestrzeni ostatnich lat i która niewiele wspólnego, właściwie nic nie ma wspólnego z podatkiem bankowym - powiedział minister Jackiewicz.

- Natomiast bardzo wyraźnie chcę powiedzieć, że sposób komunikowania się ze strony władz banku pozostawia bardzo wiele do życzenia i jest przedmiotem naszej troski, że doszło do takiego zaniedbania. Uważamy, że uzasadnienie dla tego typu podwyżek, dla tego typu zmiany w tabeli marż i opłat, powinno być wcześniej zakomunikowane opinii publicznej, klientom, być może również akcjonariuszom. I z tego powodu wyciągniemy stosowne wnioski, w najbliższym czasie odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy, nastąpią zmiany w radzie nadzorczej - takie, które spowodują, że będzie większa wrażliwość ze strony rady nadzorczej na decyzje zarządu - dodał.

Dopytywany, czy możliwa jest zmiana w zarządzie PKO BP, odparł, że to pytanie do rady nadzorczej.

- To ona musi ocenić, jak sobie radzą władze spółek z zasadami postawionymi przed nimi. Jeśli dojdą do wniosku, że władze sobie nie radzą, to wtedy będą miały prawo podjąć decyzję o zmianie - zaznaczył minister.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.