PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Będą miliony na innowacje. Trzeba tylko zdążyć z wnioskami

  • Autor: PAP/JP
  • 9 cze 2022 15:30

MFiPR ma dodatkowe środki dla sektora MŚP na innowacje. W ramach konkursu można uzyskać dotacje do 10 mln zł. Posłowie podczas czwartkowych obrad Sejmu wyrażali jednak obawy, czy przedsiębiorcy zdążą przygotować wnioski, które należy złożyć od 12 lipca do 5 sierpnia 2022 r.

Będą miliony na innowacje. Trzeba tylko zdążyć z wnioskami
Są dodatkowe pieniądze na innowacje dla małych i średnich firm (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Poseł Marek Polak (PiS) wyraził obawę, czy przedsiębiorcy zdążą przygotować wnioski w konkursie.
  • "Jeśli przedsiębiorcy dobrze przemyślą swoje projekty zgodnie z założeniami konkursu, to czas na złożenie wniosków jest wystarczający" - zapewniła wiceminister.
  • Budżet konkursu to 30 mln zł, ale może pojawić się nawet drugie tyle pieniędzy.

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak odpowiadała w czwartek w Sejmie na pytania bieżące posłów w sprawie konkursu wdrażania innowacji przez mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa w ramach Programu Polska Wschodnia 2014-2020. Środki na wdrażanie innowacji przez MŚP mają wzmocnić przedsiębiorstwa, które ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19 oraz w wyniku działań związanych z wojną na Ukrainie.

Poseł Mariusz Trepka (PiS) pytał, jakie zmiany występują w tej edycji konkursu, o termin realizacji zadań przez firmy oraz budżet konkursu i maksymalną kwotę dotacji.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Maksymalna wartość dofinasowania, które może uzyskać przedsiębiorca, to maksymalnie 10 mln zł. Budżet konkursu to 30 mln zł, ale biorąc pod uwagę, że jesteśmy na etapie zamykania programu (Polska Wschodnia - red.), pojawiają się oszczędności w ramach różnych innych działań i będziemy zwiększać budżet konkursu. Zakładamy, że nawet drugie tyle środków może się pojawić. Chcemy więc stworzyć też listę rezerwową projektów do dofinansowania" - poinformowała wiceminister Jarosińska-Jedynak.

Poseł Marek Polak (PiS) wyraził obawę, czy przedsiębiorcy zdążą przygotować wnioski w konkursie. "Aby przedsiębiorcy mogli realizować projekty do końca 2023 r., do składanych wniosków będą musieli dołączyć wszystkie wymagane decyzje administracyjne, a czas na składanie wniosków to niewiele ponad trzy i pół tygodnia od 12 lipca do 5 sierpnia br. Czy zdaniem resortu to wystarczający okres?" - pytał.

"Jesteśmy na etapie kończenia perspektywy finansowej 2014-2020. Zgodnie z regulacjami unijnymi aby wszystkie wydatki mogły być uznane za kwalifikowalne, muszą być poniesione do 31 grudnia 2023 r. W związku z tym, że pojawiły się oszczędności w programie Polska Wschodnia, mamy środki, które możemy wykorzystać na pewne działania w ramach tego programu" - poinformowała posłów Małgorzat Jarosińska-Jedynak.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Będą miliony na innowacje. Trzeba tylko zdążyć z wnioskami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA