PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Będą kolejne zwolnienia w radomskiej policji?

  • Autor: PAP/JS
  • 27 cze 2017 17:31

Rzeczniczka mazowieckiej policji nadkom. Alicja Śledziona powiedziała, że w związku z sobotnią manifestacją KOD w Radomiu został odwołany miejscowy komendant miejski policji podinsp. Piotr Kostkiewicz.

Będą kolejne zwolnienia w radomskiej policji?
W związku z sobotnimi wydarzeniami komendant wojewódzki policji w Radomiu polecił przeprowadzenie czynności kontrolnych w Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu (fot.:twitter.com/PolskaPolicja)
REKLAMA

Jak dodała, niewykluczone są kolejne odwołania ze stanowisk osób bezpośrednio odpowiedzialnych za zabezpieczenie zgromadzeń w Radomiu. We wtorek rano wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński zapowiedział, że odwołany ma zostać komendant komisariatu 1 w Radomiu.

Śledziona wyjaśniła, że w związku z sobotnimi wydarzeniami komendant wojewódzki policji w Radomiu polecił przeprowadzenie czynności kontrolnych w Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu mających na celu analizę sposobu zabezpieczenia przez policję zgromadzeń zgłoszonych na 24 czerwca. Czynności kontrolne podjęło także wczoraj Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Zespół kontrolny wykazał uchybienia przy realizacji zabezpieczenia sobotniego zgromadzenia w postaci skierowania zbyt małych sił policji. W związku z powyższym został odwołany ze stanowiska komendant miejski policji w Radomiu" - oświadczyła rzeczniczka.

W sobotę w związku z 41. rocznicą radomskiego Czerwca'76 w Radomiu odbywały się dwie manifestacje. Pierwszą - Młodzieży Wszechpolskiej oraz Obozu Narodowo-Radykalnego - zaplanowano w godzinach 11.30-13. Druga - Komitetu Obrony Demokracji - odbywała się w godzinach 14-16. W sobotę ok. godz. 14 grupa ubranych w koszulki Młodzieży Wszechpolskiej młodych ludzi pojawiła się na manifestacji KOD. Wykrzykiwali hasła, m.in. "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!". Działacze i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji starali się zagłuszać narodowców sygnałami z syren, brawami i gwizdami.

W pewnym momencie doszło do bójki pomiędzy przedstawicielami obydwu stron. Przedstawiciele KOD informowali potem na portalach społecznościowych, że jeden z ich działaczy został zaatakowany przez przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej. Ci z kolei twierdzili, że musieli bronić swojego kolegi, zaatakowanego przez przedstawiciela KOD.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Będą kolejne zwolnienia w radomskiej policji?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA