PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Będą kolejne zwolnienia w PKP

  • Autor: PAP/JS
  • 16 mar 2017 14:24

PKP zamierzają rozwiązać umowy o pracę jeszcze z trzema osobami w związku z umowami, jakie poprzedni zarząd kolejowej spółki zawierał z firmą Sensus Group.

Będą kolejne zwolnienia w PKP
Na początku marca odwołano cały zarząd PKP (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

• Ma to związek z postępowaniem CBA, rozpoczętym po wniosku ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka z lipca ubiegłego roku w sprawie zbadania zgodności z prawem procedury zawarcia umowy pomiędzy PKP SA a spółką Sensus Group.

• Przedmiotem tej umowy były działania profilaktyczne w zakresie przeciwdziałania terroryzmowi podczas Światowych Dni Młodzieży.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Na początku marca tego roku, w związku z zarzutami postawionymi przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie, walne zgromadzenie podjęło decyzję o odwołaniu całego zarządu PKP.

"Wobec trzech osób została wszczęta procedura i jest to związane z umowami, o których prasa pisze, czyli ze spółką Sensus Group" - powiedział prezes PKP Krzysztof Mamiński.

"Chcemy z nimi rozstać się w trybie rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia" - dodał. Wyjaśnił, że chodzi o niedopełnienie procedur występujących w firmie w procesie zakupu towarów i usług. "Niedopełniono formuły sprawdzenia kontrahenta" - powiedział prezes PKP.

Na początku marca tego roku w związku z zarzutami postawionymi przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie prezesowi i członkom zarządu PKP SA w sprawie karalnej niegospodarności i nieumyślnego wyrządzenia szkody wielkiej wartości, nadzwyczajne walne zgromadzenie PKP podjęło decyzję o odwołaniu z funkcji prezesa zarządu PKP SA Mirosława P. oraz członków zarządu - Cecylii L., Michała B. oraz Marka M.

Nowym prezesem został Krzysztof Mamiński, dotychczasowy szef Przewozów Regionalnych.

Mamiński powiedział, że w związku ze sprawą nieprawidłowości przy zawieraniu umów ze spółką Sensus Group polecił opracowanie nowej struktury obiegu dokumentów i poziomu uzgadniania. "Z pobieżnej analizy wynika, że dotychczasowe procedury nie zadziałały. Badamy wewnętrznie całą ścieżkę związaną z tym zamówieniem" - wyjaśnił.

Prezes powiedział, że przewidziana płatność za kontrakt z Sensus Group była rozłożona na cztery raty z czego trzy zostały spółce zapłacone i dopiero ostatnia została wstrzymana. Wartość umowy zawartej pomiędzy PKP a Sensus Group wynosiła 1,9 mln zł netto.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Będą kolejne zwolnienia w PKP

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA