PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Beata Szydło: Więcej zmian wychodzących naprzeciw przedsiębiorcom

 • Autor: PAP/JS
 • 5 kwi 2017 15:47

To dobry moment, by wprowadzać więcej zmian wychodzących naprzeciw przedsiębiorcom - powiedziała w środę premier Beata Szydło. Dodała, że "za mało zrobiliśmy do tej pory dla przedsiębiorców" i oczekuje przyspieszenia prac.

Beata Szydło: Więcej zmian wychodzących naprzeciw przedsiębiorcom
Beata Szydło (fot.premier.gov.pl)
REKLAMA

• Beata Szydło zaznaczyła, że rządowi zależy na tym, by przyjmowane było jak najwięcej rozwiązań, skierowanych do przedsiębiorców. 

• Dodała, że za rząd za mało robił dotychczas dla właścicieli firm. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• W ocenie szefowej rządu, "to jest dobry moment do tego, by zmian wychodzących naprzeciw przedsiębiorcom było jeszcze więcej".

Premier pytana na spotkaniu z dziennikarzami o to, kiedy wejdzie w życie plan zwolnienia z podatków najmniejszych przedsiębiorców, bo taki projekt powstaje w Ministerstwie Rozwoju, Szydło odpowiedziała: "Myśmy się umówili w rządzie i powtarzam to swoim ministrom (...), że dopiero wtedy komunikujemy o projektach, kiedy one powstaną. Jeśli coś jest dyskutowane i przygotowywane, to dopiero w momencie, gdy staje się to projektem oficjalnie uzgodnionym i przyjętym przez rząd będziemy mówić o jego założeniach" - podkreśliła.

Beata Szydło zaznaczyła, że rządowi "zależy na tym, żeby jak najwięcej takich rozwiązań, które są skierowane właśnie do przedsiębiorców było przyjmowanych".

"Uważam, że za mało zrobiliśmy do tej pory dla przedsiębiorców i będę oczekiwać, żeby te prace przyspieszyć. I żeby konkretne propozycje, ale takie, na które oczekują przedsiębiorcy, zaczęły pojawiać się na agendzie pracy rządu, bo to jest po prostu potrzebne" - mówiła.

Premier dodała, że "dzisiaj dużo zrobiliśmy, jeżeli chodzi o program gospodarczy". "Mamy pozytywne efekty (...) Ostatnio ukazał się wskaźnik pokazujący podejście przedsiębiorców w Polsce do wszystkich zmian, które się toczą - to są wskaźniki optymistyczne" - powiedziała.

W ocenie szefowej rządu, "to jest dobry moment do tego, by zmian wychodzących naprzeciw przedsiębiorcom było jeszcze więcej".

Ministerstwo Rozwoju przygotowało projekt ustawy zmniejszający obciążenia składkami na ubezpieczenia społeczne przedsiębiorców o niskich przychodach. 31 marca wniosek o wpis skierowano do wykazu prac legislacyjnych rządu.

W środę wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz poinformowała, że resort chce uzależnić wysokość składek na ZUS i Fundusz Pracy od wysokości przychodu małych firm. Nowe przepisy mogą obowiązywać od 2018 r. i ma z nich skorzystać ok. 200 tys. firm.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Beata Szydło: Więcej zmian wychodzących naprzeciw przedsiębiorcom

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Chełmianin prawy. 2017-04-29 16:31:11

  Należy zauważy przestępcy okręt PiSdecji tonie ,z wiedzy jaką posiadam zapewniam obecna władza PiS przegra wybory parlamentarne w 2019roku z kretesem , Andrej Duda jako pierwszy Prezydent w historii Rzeczpospolitej Polskiej zostanie postawiony przed Trybunałem Stanu, jak i cała świta. Cały świat się z Was śmieje , komuniści i złodzieje!!!

 • Chełmianin prawy. 2017-04-29 16:29:52

  Należy zauważy przestępcy okręt PiSdecji tonie ,z wiedzy jaką posiadam zapewniam obecne władza PiS przegra wybory parlamentarne w 2019roku z kretesem , Andrej Duda jako pierwszy Prezydent w historii Rzeczpospolitej Polskiej zostanie postawiony przed Trybunałem Stanu, jak i cała świta. Cały świat się z Was śmieje , komuniści i złodzieje!!!

 • Hańba! Honor ojczyzna? 2017-04-06 14:44:41

  Zaś swych rodaków Rząd Beaty Szydło okrada z dóbr majątkowych i resztek godności osobistej, dno że aż wstyd komentować. Gdzie jest Ustawa regulująca należne rekompensaty finansowe dla właścicieli nieruchomości i budynków z obrębów Miast ? Ustawa PiS podpisana przez Andrzeja Dudę 27 sierpnia 2015roku, z dnia 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U.2015 poz.1338) Art. 1. W ustawie z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz. U. z 2015 r. poz. 909) wprowadza się następujące zmiany: 1) w art. 4 w pkt 28 kropkę zastępuje się średnikiem i dodaje się pkt 29 i 30 w brzmieniu: „29) zwartej zabudowie – rozumie się przez to zgrupowanie nie mniej niż 5 budynków, za wyjątkiem budynków o funkcji wyłącznie gospodarczej, pomiędzy którymi największa odległość sąsiadujących ze sobą budynków nie przekracza 100 m; 30) obszarze zwartej zabudowy – rozumie się przez to obszar wyznaczony przez obwiednię prowadzoną w odległości 50 m od zewnętrznych krawędzi skrajnych budynków tworzących zwartą zabudowę lub po zewnętrznych granicach działek, na których położone są te budynki, jeśli ich odległość od tych granic jest mniejsza niż 50 m.”; 2) w art. 7: a) w ust. 2 pkt 1 otrzymuje brzmienie: „1) gruntów rolnych stanowiących użytki rolne klas I-III – wymaga uzyskania zgody ministra właściwego do spraw rozwoju wsi, z zastrzeżeniem ust. 2a,”, b) po ust. 2 dodaje się ust. 2a w brzmieniu: „2a. Nie wymaga uzyskania zgody ministra właściwego do spraw rozwoju wsi przeznaczenie na cele nierolnicze i nieleśne gruntów rolnych stanowiących użytki rolne klas I-III, jeżeli grunty te spełniają łącznie następujące warunki: 1) co najmniej połowa powierzchni każdej zwartej części gruntu zawiera się w obszarze zwartej zabudowy; 2) położone są w odległości nie większej niż 50 m od granicy najbliższej działki budowlanej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782); 3) położone są w odległości nie większej niż 50 metrów od drogi publicznej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 460, 774 i 870); 4) ich powierzchnia nie przekracza 0,5 ha, bez względu na to, czy stanowią jedną całość, czy stanowią kilka odrębnych części.”. W związku z powyższym budynki i nieruchomości w obrębach miast tracą z każdym dniem na wartości, rynek nieruchomości boryka się z zapaścią większą jak przed II wojną światową. Należy dodać powyższą ustawą okradli również Skarb Państwa Polskiego. zorganizowana grupa przestępcza dostała się do władzy łamiąc prawa człowieka i odbierając nam wolność, społeczeństwo mówi zdecydowanie basta przestępcy, czas dyktatury dobiega końca!!!

 • WSTYD HAŃBA! 2017-04-05 18:05:54

  Zaś swych rodaków Rząd Beaty Szydło obrada z dóbr majątkowych i resztek godności osobistej, dno że aż wstyd komentować. Gdzie jest Ustawa regulująca należne rekompensaty finansowe dla właścicieli nieruchomości i budynków z obrębów Miast ? Ustawa PiS podpisana przez Andrzeja Dudę 27 sierpnia 2015roku, z dnia 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U.2015 poz.1338) Art. 1. W ustawie z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz. U. z 2015 r. poz. 909) wprowadza się następujące zmiany: 1) w art. 4 w pkt 28 kropkę zastępuje się średnikiem i dodaje się pkt 29 i 30 w brzmieniu: „29) zwartej zabudowie – rozumie się przez to zgrupowanie nie mniej niż 5 budynków, za wyjątkiem budynków o funkcji wyłącznie gospodarczej, pomiędzy którymi największa odległość sąsiadujących ze sobą budynków nie przekracza 100 m; 30) obszarze zwartej zabudowy – rozumie się przez to obszar wyznaczony przez obwiednię prowadzoną w odległości 50 m od zewnętrznych krawędzi skrajnych budynków tworzących zwartą zabudowę lub po zewnętrznych granicach działek, na których położone są te budynki, jeśli ich odległość od tych granic jest mniejsza niż 50 m.”; 2) w art. 7: a) w ust. 2 pkt 1 otrzymuje brzmienie: „1) gruntów rolnych stanowiących użytki rolne klas I-III – wymaga uzyskania zgody ministra właściwego do spraw rozwoju wsi, z zastrzeżeniem ust. 2a,”, b) po ust. 2 dodaje się ust. 2a w brzmieniu: „2a. Nie wymaga uzyskania zgody ministra właściwego do spraw rozwoju wsi przeznaczenie na cele nierolnicze i nieleśne gruntów rolnych stanowiących użytki rolne klas I-III, jeżeli grunty te spełniają łącznie następujące warunki: 1) co najmniej połowa powierzchni każdej zwartej części gruntu zawiera się w obszarze zwartej zabudowy; 2) położone są w odległości nie większej niż 50 m od granicy najbliższej działki budowlanej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782); 3) położone są w odległości nie większej niż 50 metrów od drogi publicznej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 460, 774 i 870); 4) ich powierzchnia nie przekracza 0,5 ha, bez względu na to, czy stanowią jedną całość, czy stanowią kilka odrębnych części.”. W związku z powyższym budynki i nieruchomości w obrębach miast tracą z każdym dniem na wartości, rynek nieruchomości boryka się z zapaścią większą jak przed II wojną światową, zorganizowana grupa przestępcza łamiąca prawa człowieka odbierająca nam wolność .

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA