×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Bayern Monachium stawia na automatyzację procesów HR i rozwój employee experience

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 25 lut 2021 15:37

Bayern Monachium, jeden z najbardziej utytułowanych europejskich klubów piłkarskich, wprowadza standaryzowanie, optymalizację procesów HR oraz poprawę employee experience dla ponad tysiąca pracowników klubu. W tym celu sięgnął po narzędzie oferowane przez technologicznego giganta.

Bayern Monachium stawia na automatyzację procesów HR i rozwój employee experience
W Bayern Monachium pracuje ponad 1000 osób. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Według raportu Forrester Group zleconego przez SAP, w ciągu ostatnich dwóch lat niemal potroiła się liczba menedżerów HR, którzy twierdzą, że doświadczenia pracowników (EX) są najważniejszym aspektem ich strategii HR.
  • Co więcej, w tym samym czasie budżety przeznaczane na wdrożenie rozwiązań EX zostały podwojone. Oznacza to, że organizacje na całym świecie coraz intensywniej stosują strategie i rozwiązania, które mają budować pozytywne warunki pracy.
  • Jednym z przykładów tego typu organizacji jest Bayern Monachium, którego kadry przeszły na system SAP SuccessFactors Employee Central.

Od 2014 roku SAP jest oficjalnym platynowym partnerem Bayernu Monachium. Obie organizacje wspólnie pracują nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które pomagają klubowi osiągać cele sportowe i biznesowe. Teraz współpraca dotarła do kolejnego działu funkcjonującego w klubie sortowym, jakim jest HR. Zmiana pozwoliła Bayernowi Monachium przejść od arkuszy kalkulacyjnych i ręcznych procesów do w pełni zintegrowanej platformy chmurowej. Wdrożone rozwiązanie umożliwiło wprowadzenie w organizacji spójnych i cyfrowych procesów HR, a w przyszłości ujednolici dane w zakresie rekrutacji, onboardingu i zarządzania wydajnością.

- Rozwiązanie SAP pozwala zespołowi HR Bayernu robić to, w czym jest najlepszy - skupić się na strategicznym, wartościowym HR, a nie na procesach transakcyjnych. Przed wdrożeniem rozwiązania pracowaliśmy w oparciu o starsze, czasochłonne procesy. Integracja umożliwiła nam nie tylko digitalizację naszych procesów, ale także ich przeprojektowanie. Dzięki stworzeniu bardziej wydajnego środowiska, nasz zespół HR może skupić się przede wszystkim na dostarczaniu jak najlepszych doświadczeń pracowniczych - powiedział Jan-Christian Dreesen, wiceprezes zarządu Bayernu Monachium.

HR bardziej cyfrowy

Jak wynika z badania Contract Administration i TGC Corporate Lawyers, automatyzacja procesów kadrowo-płacowych będzie dużym lub bardzo dużym wyzwaniem dla ponad 40 proc. firm. W czasie pandemii koronawirusa tempo jej wprowadzania wzrosło. Według ekspertów upowszechnienie się pracy na odległość znacznie przyspieszy proces robotyzacji procesów w wielu branżach.

- Wiele procesów kadrowo-płacowych cechuje powtarzalność, dzięki temu doskonale nadają się do automatyzacji. Zastosowanie rozwiązań automatyzujących działania to nie tylko odciążenie zespołu, ale także standaryzacja procesu i zredukowanie do minimum ryzyka popełnienia błędu - mówi Magdalena Aleksandrowicz, prezes Contract Administration.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Bayern Monachium stawia na automatyzację procesów HR i rozwój employee experience

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA