Barclays Bank zwalnia 14 tys. osób

Czołowy brytyjski bank Barclays do końca 2014 r. zwolni 14 tys. pracowników, z czego ok. 7 tys. w W. Brytanii - ogłosiło w czwartek kierownictwo banku. Uprzednio przewidywał zwolnienie 10-12 tys. pracowników w br.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Barclays Bank zwalnia 14 tys. osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

8 maj 2014 17:21


Dział bankowości inwestycyjnej banku miał ostatnio złe wyniki - jego przychody w I. kw. były o 28 proc. niższe. Mimo to pracownicy otrzymali wysokie premie za ub. r., co wywołało niezadowolenie udziałowców.

Wśród powodów gorszych wyników wymienia się spadek obrotów na rynku instrumentów stałego oprocentowania i niższą aktywność w segmencie fuzji i przejęć (M&A).

Wcześniej ogłoszono o wyodrębnieniu tzw. złego banku, który przejmie nierentowne lub mniej istotne operacje oceniane na 115 mld funtów z myślą o ich odsprzedaniu.

W jego skład weszłyby aktywa Barclays Capital wyceniane na ok. 90 mld funtów i detaliczne operacje bankowe w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech i Francji wyceniane na 16 mld funtów. Do 2016 r. "zły bank" zostałby okrojony o połowę.

Podstawowym kierunkiem działalności zrestrukturyzowanego banku będą cztery operacje: bankowości detalicznej w W. Brytanii, bankowość afrykańska, rozliczenia kartą kredytową Barclaycard oraz bankowość inwestycyjna.

"To śmiałe uproszczenie struktury banku. Barclays pozostanie bankiem międzynarodowym. W centrum jego zainteresowania będą te dziedziny, w których ma potencjał, możliwości i konkurencyjną przewagę" - powiedział szef banku Antony Jenkins.

Restrukturyzacja kosztować będzie 800 mln funtów w dodatku do 2,7 mld przewidywanych w ubiegłorocznym strategicznym przeglądzie.

Barclays Bank ma w W. Brytanii 1600 oddziałów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.