×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Bankowcy, ubezpieczyciele czy pracownicy telekomów. Kto najlepiej dba o jakość obsługi klienta?

  • Justyna Koc
    jk
  • 2 paź 2017 20:39

Raiffeisen Polbank, Getin Bank, mBank, PZU, Warta, Uniqa oraz Orange - oni najlepiej dbają o jakość obsługi w placówkach.

Bankowcy, ubezpieczyciele czy pracownicy telekomów. Kto najlepiej dba o jakość obsługi klienta?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Eksperci portalu MojeBankowanie.pl zbadali jakość obsługi w placówkach. Badanie przeprowadzono w tradycyjnej eksperckiej formule, oceniając 6 etapów: pierwsze wrażenie, płynność obsługi, powitanie, komfort obsługi, rozmowę z doradcą oraz zakończenie. Eksperci odwiedzili 252 placówki/punkty obsługi banków, ubezpieczycieli i telekomów.

Najlepiej przygotowane do obsługi klienta w placówce są telekomy, za nimi banki i ubezpieczyciele. Liderami rankingu tej edycji w ubezpieczeniach są: PZU, Warta oraz Uniqa, natomiast w telefonii liderem jest Orange.

W bankowym rankingu mamy trochę zmian -pierwsze miejsce zajmuje Raiffeisen Polbank, zaraz za nim Getin Bank (narastająco po drugiej edycji Getin Bank jest pierwszy) oraz mBank.

Pierwsze wrażenie

Pracownicy firm ubezpieczeniowych oraz banków prawie od razu reagują na wchodzącego do placówki klienta okazując zainteresowanie, natomiast 27 proc. pracowników telekomów potrzebuje więcej czasu lub oczekuje, że klient sam podejdzie lub poczeka w kolejce na obsługę (ogólnie poprawa o 5 punktów procentowych w stosunku do pierwszej edycji 2017).

Płynność obsługi

Najkrócej na obsługę poczekamy u agentów oraz w telekomach. W bankach niestety ten czas może się trochę wydłużyć. Najdłużej na obsługę czekano w Banku Pocztowym, Banku Millennium oraz Banku Zachodnim WBK.

Zainteresowanie czekającym na obsługę klientem podczas tej edycji wyglądało podobnie – średnio 14 proc doradców nie była zainteresowana w jakim celu i do kogo czeka klienta.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Bankowcy, ubezpieczyciele czy pracownicy telekomów. Kto najlepiej dba o jakość obsługi klienta?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • kasai 2017-10-08 19:35:49

    Fakt jest taki że ostatnio miałam dwa dni pod rzą sprawę w getinie do załatwienia i udało mi się wszystko załatwić telefonicznie i błyskawicznie więc nie dziwi mnie tak wysokie miejsce.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA