×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Badanie Randstad: Polacy zmieniają stanowiska i firmy. Sprzyja nam rynek pracownika

  • Autor: GP
  • 11 lip 2017 13:40

Zgodnie z nowym badaniem Randstad, raz na pół roku zmienia się stanowisko lub pracodawca Polaków. Duża część z nas także widzi dobrą sytuację na rynku pracy i jeśli trzeba, jest gotowa z niej skorzystać.

Badanie Randstad: Polacy zmieniają stanowiska i firmy. Sprzyja nam rynek pracownika
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Więcej niż jedna czwarta badanych w nowym badaniu Randstad przyznało, że w ciągu ostatniego półrocza zmieniało pracę.

• Polacy także dostrzegli na przestrzeni lat, że posady oferowane im w kraju zyskują na jakości, czyli na warunkach zatrudnienia.

• Jesteśmy też skłonni się przebranżowić, o ile to będzie związane z awansem lub poprawą warunków pracy. Gdyby jednak miało zagrozić naszej stabilności finansowej, podchodzimy do sprawy ze znacznie większa rezerwą.

• Badanych zapytano także o to, czy byliby gotowi do wyjazdu za granicę za pracą, której nie mogliby świadczyć w ojczyźnie.

 

Są kolejne powody do zadowolenia z sytuacji na rynku pracy. Jak pisaliśmy wcześniej, bezrobocie spada (7,4 proc.), a teraz jeszcze, po raz pierwszy od 7 lat, Polska znalazła się w europejskiej czołówce pod względem zadowolenia pracowników z wykonywanej pracy.

Dodatkowo wróciliśmy na pierwsze miejsce na kontynencie pod względem ruchliwości na rynku pracy. 

27 proc. badanych w nowym badaniu Randstad przyznało, że w ciągu ostatniego półrocza zmieniało pracę lub stanowisko u aktualnego pracodawcy. W opinii aż 86 proc. badanych rodaków podjęcie pracy nie stanowi obecnie wyzwania.

Badanie „Monitor Rynku Pracy”, prowadzone przez firmę doradztwa personalnego Randstad, pokazuje jednak, że nie wszystkie wskaźniki świadczą o tym, że jest to rynek zdrowy i bezpieczny dla pracowników.

Tak dobrze nie było minimum od 2010 roku

Wyniki pokazują, że znalezienie pracy dla osób chętnych nie stanowi wyzwania. Odsetek badanych przekonanych, że w przypadku utraty obecnej pracy, nową porównywalną posadę znajdzie w ciągu najdalej półrocza osiągnął poziom 80 proc. W przypadku jakiejkolwiek pracy jest jeszcze wyższy - aż 86 proc pytanych, praktycznie wie, że będą mieli zatrudnienie.

Jest to rekordowy poziom obu tych wskaźników w siedmioletniej historii badania. Plasuje też Polaków jako największych optymistów Europy i jednych z największych optymistów świata – i to już drugi raz z rzędu.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Badanie Randstad: Polacy zmieniają stanowiska i firmy. Sprzyja nam rynek pracownika

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA