×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Badanie: Europa regionem największych możliwości dla rozwoju firm

  • Autor: PAP/AT
  • 23 lut 2021 17:25

39 proc. zarządzających przedsiębiorstwami na świecie postrzega Europę jako region, który będzie dawał największe możliwości rozwoju dla firm w najbliższych trzech latach; 30 proc. badanych wskazało obszar Azji i Pacyfiku, a 24 proc. obie Ameryki - wynika z badania firmy doradczej EY.

Badanie: Europa regionem największych możliwości dla rozwoju firm
Na Europę skierowane będą oczy firm planujących w najbliższych 12 miesiącach fuzje i przejęcia (fot. pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Szanse rozwoju, jakie na kontynencie europejskim widzi dla swoich firm kadra kierownicza, przekładają się na atrakcyjność inwestycyjną regionu. Na Europę skierowane będą oczy firm planujących w najbliższych 12 miesiącach fuzje i przejęcia - wynika z raportu.
  • Europa jest interesująca nie tylko geograficznie, ale i biznesowo. Część krajów bardzo szybko się rozwija i nieustannie zwiększa swój potencjał, zarówno dla lokalnych, jak i zagranicznych inwestorów poszukujących atrakcyjnych aktywów - ocenił Michał Płotnicki, partner w EY.
  • Według niego najwięcej transakcji fuzji i przejęć (M&A) można będzie spodziewać się w telekomunikacji, technologii, usługach finansowych, motoryzacji oraz sektorze medycznym i ochrony zdrowia.

Według autorów badania EY Global Capital Confidence Barometer, szanse rozwoju, jakie na kontynencie europejskim widzi dla swoich firm kadra kierownicza, przekładają się na atrakcyjność inwestycyjną regionu. "Na Europę skierowane będą oczy firm planujących w najbliższych 12 miesiącach fuzje i przejęcia" - wskazano. Jako główny cel dla fuzji i przejęć poza swoim regionem Europę wskazują respondenci z Ameryki Północnej, Azji i Pacyfiku oraz Bliskiego Wschodu i Afryki.

Michał Płotnicki, partner w EY zaznaczył, że Europa jest interesująca nie tylko geograficznie, ale i biznesowo. "Część krajów bardzo szybko się rozwija i nieustannie zwiększa swój potencjał, zarówno dla lokalnych, jak i zagranicznych inwestorów poszukujących atrakcyjnych aktywów" - ocenił. Według niego najwięcej transakcji fuzji i przejęć (M&A) można będzie spodziewać się w telekomunikacji, technologii, usługach finansowych, motoryzacji oraz sektorze medycznym i ochrony zdrowia.

39 proc. ankietowanych zarządzających firmami na całym świecie postrzega Europę jako region, który będzie dawał największe możliwości rozwoju dla firm w najbliższych trzech latach. 30 proc. badanych wskazało obszar Azji i Pacyfiku, a 24 proc. - obie Ameryki.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Badanie: Europa regionem największych możliwości dla rozwoju firm

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA