×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Aż 80 proc. z nich lubi swoją pracę, zarobki też niczego sobie. Wymarzona branża?

  • jk
  • 20 cze 2022 20:00

Z najnowszych danych Pracuj.pl wynika, że specjaliści zajmujący się rekrutacją i rozwojem zatrudnionych są dziś pilnie poszukiwanymi pracownikami. Jak dziś wygląda praca HR-owców, czy pełnią oni strategiczną rolę w organizacji i ile zarabiają?

Aż 80 proc. z nich lubi swoją pracę, zarobki też niczego sobie. Wymarzona branża?
Choć ostatnie lata były co najmniej turbulentne i postawiły przed HR-owcami wiele wyzwań, nadal jest to zawód wysoce satysfakcjonujący i jedynie 16 proc. osób związanych z tą profesją myśli o jej zmianie (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Rola HR w organizacji wzrosła w ciągu ostatnich lat. Potwierdziło tę tezę 28 proc. HR-owców z małych firm, 29 proc. z firm średnich i 33 proc. z dużych.
  • W zdecydowanej większości firm HR jest obszarem wielozadaniowym, a zatrudnieni tu pracownicy odpowiadają nie tylko za rekrutację, ale również za onboarding i offboarding, rozwój i szkolenia pracowników, a także za motywowanie, programy benefitowe i wellbeing.
  • Zawód HR pozostaje satysfakcjonujący - zaledwie 16 proc. osób związanych z tą profesją myśli o jej zmianie, a 80 proc. jest zadowolonych z pełnionej funkcji i zmian nie planuje.

Z danych zebranych przez serwis rekrutacyjny Pracuj.pl wynika, że miesięczna liczba ofert pracy skierowanych do HR-owców w 2022 roku wzrosła blisko dwukrotnie w porównaniu do roku 2021. W okresie styczeń-maj 2022 poszukiwano ponad 25 tys. pracowników do struktur HR w organizacjach, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku liczba ofert pracy oscylowała wokół 14 tys.

Rekordowym miesiącem okazał się marzec 2022 roku, gdy łączna liczba ogłoszeń o pracę adresowanych do specjalistów HR wyniosła blisko 6 tys. ogłoszeń. Wśród najbardziej poszukiwanych specjalistów z obszaru human resources są osoby zajmujące się rekrutacją i employer brandingiem oraz odpowiedzialne za tzw. twardy HR, czyli kadry i wynagrodzenia.

Również z raportu firmy doradczej Grant Thornton oraz Element wynika, że w maju 2022 roku pracodawcy opublikowali więcej ofert pracy skierowanych do branży HR - wzrost o 11 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2021 r. Najczęściej poszukiwano specjalistów ds. kadr i płac (wzrost o 21 proc.) oraz HR business partnerów (wzrost o 10 proc.).

HR - nadal od zadań specjalnych

Z raportu „Na strategicznym biegu” Pracuj.pl wynika, że wśród najważniejszych zadań HR-u jest rekrutacja i pozyskanie odpowiednich pracowników do organizacji. W mniejszych firmach (do 50 pracowników) odpowiedź tę wskazało aż 94 proc. ankietowanych, a w średnich (do 250 pracowników) - 93 proc.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Aż 80 proc. z nich lubi swoją pracę, zarobki też niczego sobie. Wymarzona branża?
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA