PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Aż 60 proc. pracowników może rzucić papierami. Sprawa jest poważna

  • jk
  • 27 wrz 2022 20:00

Era pracy wyłącznie stacjonarnej zakończyła się wraz z wybuchem pandemii. Niemal sześciu na dziesięciu pracowników przyznaje, że rozważyłoby zmianę firmy, gdyby pracodawca kazał im wrócić do biura.

Aż 60 proc. pracowników może rzucić papierami. Sprawa jest poważna
Coraz więcej pracowników przyznaje, że elastyczny model pracy jest dla nich jednym z priorytetów w podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Dane z najnowszego raportu ADP „People at Work 2022: A Global Workforce View” wskazują, że Polacy są zwolennikami elastycznych rozwiązań w kwestii pełnienia obowiązków zawodowych.
  • Aż 6 na 10 (57,49 proc.) ankietowanych w badaniu Polaków uważa, że rozważyłoby zmianę firmy, gdyby pracodawca nakazał im wrócić do całkowicie stacjonarnego trybu pracy.
  • 60,81 proc. Polaków zgadza się ze stwierdzeniem, że chciałoby uzyskać większą elastyczność w kwestii tego, kiedy pracuje, przy zachowaniu tej samej liczby godzin przepracowanych w tygodniu, np. 5 dni roboczych po 8 godzin dziennie lub 4 dni po 10 godzin.

Coraz więcej pracowników przyznaje, że elastyczny model pracy jest dla nich jednym
z priorytetów w podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu. Firma ADP, zajmująca się usługami kadrowo-płacowymi, przeprowadziła wśród blisko 33 tys. pracowników z 17 krajów na całym świecie badanie „People at Work 2022: A Global Workforce View”, w którym sprawdziła, do jakich poświęceń gotowi są pracownicy w zamian za możliwość stosowania elastycznego modelu pracy.

Z pozyskanych danych wynika, że aż 6 na 10 (57,49 proc.) ankietowanych w badaniu Polaków rozważyłoby zmianę firmy, gdyby pracodawca kazał im wrócić do całkowicie stacjonarnego trybu pracy. Na taki krok częściej zdecydowaliby się mężczyźni (59,96 proc.) niż kobiety (54,86 proc.).

Czytaj też: Wakacyjne zmiany mogą zostać w firmach na dłużej. Wielu będzie zadowolonych

- Polska jest krajem, w którym panuje niski poziom bezrobocia, dlatego utrzymanie w przedsiębiorstwie talentów powinno być dla menedżerów najwyższym priorytetem. Z tego też względu warto zrewidować dotychczasowy model pracy, a także - jeśli to konieczne i możliwe - stworzyć go na nowo w oparciu o potrzeby zarówno obecnych pracowników, jak i kandydatów. Nie da się ukryć, że firmy, aby zachować konkurencyjność na rynku, muszą podążać za potrzebami kandydatów i wprowadzać kolejne udogodnienia – twierdzi Anna Barbachowska, dyrektorka HR w ADP Polska.

Podobne wnioski płyną z badania Michael Page. Okazuje się, że większość respondentów nie wyobraża już sobie powrotu do pracy w biurze w pełnym wymiarze. 59 proc. najchętniej pracowałoby wyłącznie zdalnie lub w systemie hybrydowym, przy czym możliwość taka jest ważniejsza dla kobiet (63 proc.) niż dla mężczyzn (53 proc.).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Aż 60 proc. pracowników może rzucić papierami. Sprawa jest poważna

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Matołusz 2022-09-28 10:56:57

    Takie pitolenie, każdy niby kozaczy, a wystarczy, że pracodawca tupnie i uszy po sobie.

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA